|
کد مطلب: 59481

وزیر کشور: ملاک ارزیابی ما در پذیرش مسئولیت‌ها امر نماز است

احمد وحیدی گفت: هر کدام از مؤمنان احساس کردند در مجموعه‌ای نسبت به نماز کوتاهی می‌کنند، به ما گزارش کند. ملاک ارزیابی ما در پذیرش مسئولیت‌ها امر نماز است.

1398941_340

وزیر کشور در اختتامیه بیست و نهمین اجلاسیه سراسری نماز ملاک ارزیابی در پذیرش مسئولیت‌ها را امر نماز معرفی کرد.

به گزارش فراز، احمد وحیدی وزیر کشور در اختتامیه بیست و نهمین اجلاسیه سراسری نماز که هم‌اکنون در محل وزارت کشور در حال برگزاری است، با اشاره به اینکه امر نماز باید در وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های دولتی ما جدی گرفته شود، گفت: این نهضتی که ستاد اقامۀ نماز پیش گرفته است، ثمرات بزرگی به همراه دارد. همگان مکلفیم در ترویج نماز اقدام کنیم که اگر انجام ندهیم در پیشگاه خداوند مؤاخذه می‌شویم. در زمانه‌ای هستیم که دشمن علیه ما بسیج شده است و دین‌ستیزی را پیشۀ راه خود کرده است؛ نمونه‌اش همان نشریۀ معلوم‌الحال فرانسوی است. در چنین شرایطی با چه ابزاری بهتر از معنویت و نماز می‌توانیم به تقابل با دشمن بپردازیم؟ با چه گفتاری و با چه رفتاری و چه روش‌هایی می‌توانیم به تبلیغ امر نماز بپردازیم؟ اصولاً کار فرهنگی با چه روش و ادبیاتی باید صورت گیرد؟ دربارۀ اینها باید فکر کنیم.

وی دربارۀ چالش مساجد کشور گفت: تعداد قابل توجهی از مساجد ما امام جماعت ندارد. عادت کردیم در مسجد را می‌بندیم؛ یعنی با عادت‌ها و رویه‌هایی مواجهیم که معلوم نیست از کجا نشأت گرفته است؛ از استانداران و بخشداران و ... همگان مکلفند در ترویج نماز اقدام کنند. منتها یک کاری که برعهدۀ ماست این است که امام جماعت محل استقرار می‌خواهد که این را باید حل کنیم. یعنی زمینۀ استقرار امام جماعت را فراهم کنیم تا نماز در مسجد برگزار شود. این مسئله را از روستاها و شهرها تا هر نقطۀ دیگری پیگیری می‌کنیم. هر کدام از مؤمنان احساس کردند در مجموعه‌ای نسبت به نماز کوتاهی می‌کنند، به ما گزارش کند. ملاک ارزیابی ما در پذیرش مسئولیت‌ها امر نماز است.

 
 

 

 

منبع خبر : تسنیم
  • محمود ارسالی در

    عجب دیدگاهی خدایا به عظمتت شکر طرف هزاران میلیاردی دزدی می‌کنه از بیت المال ولی چون فقط در ظاهر به اقامه نماز می ایستد در نگاه شما اولی تر از هر کسی دیگر است خدایا خودت زودتر کمک کن تمام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف ظهور کنه

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار

پربازدید ترین