کد مطلب: 59421

محمد مهاجری، فعال سیاسی اصولگرا مطرح کرد:

اشتراک بین دولت رئیسی و احمدی‌نژاد؛ آمارسازی خودشیرین‌های اطراف رئیس‌جمهور

اشتراک بین دولت رئیسی و احمدی‌نژاد؛ آمارسازی خودشیرین‌های اطراف رئیس‌جمهور

فعال سیاسی اصولگرا گفت: برخی در دولت سیزدهم کارشان دستاوردسازی است، این افراد با تملق گویی و خودشیرینی اطلاعات ناقص به رئیس جمهور می دهند اما نمی دانند این کار مسئولان را در تصمیم گیری دچار اشتباه می کند. چنین وضعیتی را در زمان احمدی نژاد هم داشتیم.

محمد مهاجری، فعال سیاسی اصولگرا درباره آمارهای رویایی رئیس‌جمهور از وضعیت کشور گفت: گاهی اوقات مدیران دوست دارند حرف‌های خوب بشنوند و این سیگنال را به مجموعه‌های زیردست خودشان مخابره می‌کنند، آنها هم برای خوشایند مقامات بالادستی این نوع اطلاعات را فقط گزارش می‌دهند.

به گزارش فراز، مهمترین بخش‌های این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید:

 
  • نمی‌خواهم بگویم گزارش‌هایی که تحویل رئیس جمهور می شود دروغ است بلکه معتقدم اگر گزارش دروغ باشد بالاخره روزی افشا می‌شود و مسئولان مربوطه در تصمیمات شان تجدیدنظر می‌کنند اما وقتی اطلاعات ناقص باشد یعنی گزارش‌های خوب را به اطلاع مسئولان برسانند و گزارش‌های منفی را در پوشش اطلاعات خوب استتار کنند، این اتفاق گاهی وقت ها آثاری بدتر از تصمیم گیری براساس اطلاعات دروغ در پی خواهد داشت چون شاید هیچ گاه مسئولان متوجه اشتباه خود در تصمیم گیری نشوند.

محمد مهاجری

  • گاهی دولت گزارش‌هایی می‌دهد که برای جامعه باور پذیر نیست، برخی در دولت سیزدهم کارشان دستاوردسازی است. این افراد با تملق گویی و خودشیرینی اطلاعات ناقص به رئیس جمهور می دهند اما نمی‌دانند این کار مسئولان را در تصمیم گیری دچار اشتباه می‌کند. چنین وضعیتی را در زمان ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد هم داشتیم.
  • نمی‌دانم تا چه زمانی این رویکرد منفی می‌خواهد در دولت ادامه پیدا کند تا دولت متوجه شود که این دستاوردسازی ها و آمارسازی ها دولت را با سر به زمین خواهد زد. اگر واقعا کارشناسان درون دولت افراد شجاعی باشند، اطلاعات درست را به رئیس جمهور منتقل می‌کنند. البته این تصور هم وجود دارد که کارشناسان شجاعی درون دولت حضور دارند اما دولت حرف آنها را نمی‌خرد که این مسئله فاجعه بزرگتری است.
  • برخی مسئولان دولت اصلا حاضر نیستند بپذیرند اطلاعات داده شده به آنها اشکال دارد چون فکر می‌کنند شهر در امن و امان است و همه چیز دارد خوب پیش می‌رود.

 

منبع خبر : نامه نیوز

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار