کد مطلب: 59321

طرح اقدام متقابل با مصوبات پارلمان اروپا در مجلس وصول شد

طرح «اقدام متقابل و متناظر با مصوبات پارلمان اروپا در راستای صیانت از قانون اساسی و منافع و حقوق ملت ایران» در مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شد.

 

 این طرح در پایان جلسه علنی روز یکشنبه - ۲ بهمن - مجلس شورای اسلامی در حالی اعلام وصول شد که صبح امروز نمایندگان مجلس در جلسه ای غیرعلنی با حضور وزیر امور خارجه و فرمانده کل سپاه اقدام پارلمان اروپا در صدور قطعنامه‌ای برای قرار دادن نام سپاه در فهرست گروه های تروریستی اتحادیه اروپا را بررسی کردند.

احمد امیرآبادی فراهانی عضو هیات رئیسه مجلس در پایان جلسه علنی موارد اعلام وصولی را قرائت کرد که شامل طرح اقدام متقابل و متناظر با مصوبات اتحادیه اروپا در راستای صیانت از قانون اساسی و منافع و حقوق ملت ایران است.

پیش از این طرح افزودن نام سپاه به فهرست گروه‌های تروریستی از سوی آنا فوتیگا، قانونگذار محافظه کار لهستانی پارلمان اروپا پیشنهاد و در جریان رای‌گیری روز چهارشنبه - ۲۸ دی - در قالب متمم به گزارش یادشده، اضافه شد. در این متمم از شورای اروپا خواسته شده که سپاه پاسداران و نیروهای فرعی آن را از جمله نیروهای بسیج و نیروی قدس سپاه در فهرست افراد، گروه‌ها و نهادهای درگیر در اقدامات تروریستی (فهرست تروریستی اتحادیه اروپا) قرار گیرند.

 
 

 

منبع خبر : ایرنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار