کد مطلب: 59062

استاندار مازندران: گاز ویلاهای غیربومی‌ها قطع شد

استاندار مازندران: گاز ویلاهای غیربومی‌ها قطع شد

استاندار مازندران گفت: به رغم افزایش مصرف گاز در تامین سوخت نیروگاه های استان مشکلی نداشته ایم و سوخت مورد نیاز ذخیره شده است.

سید محمود حسینی پور ظهر یکشنبه در ستاد مدیریت بحران استان با اظهار اینکه در تأمین سوخت دو نیروگاه بزرگ استان تاکنون مشکلی نداشتیم، اظهار داشت: به رغم آنکه گاز دو نیروگاه قطع شد اما در نیروگاه نکاه ۳۲۰ میلیون لیتر و در نیروگاه کاسپین برای ۱۴ روز سوخت ذخیره شده است.

وی با اشاره به افزایش مصرف گاز و رسیدن به ۴۰ میلیون مترمکعب اظهار داشت: پایان هر هفته حدود دو میلیون نفر به جمعیت استان افزوده می‌شود و به رغم این با اقدامات صورت گرفته، مصرف گاز در استان مدیریت شده است.

وی از قطع گاز هشت هزار ویلای خالی از سکنه و غیربومی در استان خبر داد و گفت: گاز پلاژه های دولتی نیز به دلیل مصرف بالا بسته شده است.

استاندار مازندران با اظهار اینکه صنایع نیز به سمت سوخت جایگزین هدایت شدند، گفت: سالن‌های پذیرایی و ورزشی نیز برای تأمین گاز پایدار بخش خانگی همکاری خوبی داشته‌اند.

حسینی پور با اظهار اینکه در دو خیابان بهشهر به دلیل لوله کشی شاهد قطع موقتی گاز بودیم که این مشکل سریع برطرف شد، افزود: متأسفانه مدیریت مصرف گاز در کشور خوب تعریف نشده است زیرا اجرای ناقص طرح بهینه سازی سوخت موتورخانه‌ها از جمله مسائل است.

استاندار مازندران از افزوده شدن ۶۰ هزار مشترک خانگی و تجاری طی یکسال گذشته در استان خبر داد و گفت: به ررغم آن زیرساخت‌های توسعه‌ای برای افزایش جریان گاز قابل توجه نبوده است.

 

منبع خبر : مهر

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار