کد مطلب: 58961

سرما در مشهد رکورد شکست / دمای هوا به منفی ۲۰ درجه رسید

سرما در مشهد رکورد شکست / دمای هوا به منفی ۲۰ درجه رسید

رئیس اداره پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی با بیان این مطلب که مشهد سردترین شب را در بین مراکز استانی کشور سپری کرد، گفت: پیش‌بینی می‌شود دمای هوا امروز مشهد نسبت به روز گذشته در سردترین ساعات با ۵ درجه افزایش نسبت به روز گذشته به ۱۵ درجه زیر صفر برسد.

به گزارش فراز به نقل از تسنیم، رئیس اداره پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی با بیان این مطلب که مشهد سردترین شب را در بین مراکز استانی کشور سپری کرد، گفت: پیش‌بینی می‌شود دمای هوا امروز مشهد نسبت به روز گذشته در سردترین ساعات با ۵ درجه افزایش نسبت به روز گذشته به ۱۵ درجه زیر صفر برسد.

یحیی قائنی‌پور اظهار داشت: مردم مشهد شب گذشته سردترین شب را با دمای 20 درجه زیر صفر سپری کردند و در بین مراکز استان‌ها سردترین شب را گذراندند.

وی افزود: پیش‌بینی می‌شود دمای هوا امروز مشهد نسبت به روز گذشته با چهار درجه افزایش در گرمترین ساعات به 6 درجه زیر صفر و در سردترین ساعات با 5 درجه افزایش نسبت به روز گذشته به 15 درجه زیر صفر برسد.

قائنی‌پور تصریح کرد: از امروز شاهد جو پایدار هوا در سطح استان خواهیم بود و آسمان برای بیشتر نقاط خراسان رضوی صاف پیش‌بینی شده است و روند افزایش دما از امروز در خراسان رضوی آغاز می‌شود که تا اواسط هفته آینده ادامه دارد.

رئیس اداره پیش‌بینی هواشناسی استان خراسان رضوی با بیان این مطلب که سرمای امسال در طول 25 سال گذشته بی‌سابقه بوده است ادامه داد: ممکن است تا چند سال آینده، شاهد چنین سرمایی در خراسان رضوی نباشیم.
وی گفت: شهرستان‌های باخرز و فریمان در استان خراسان رضوی نیز روز پنجشنبه با 25 درجه زیر صفر در زمره پنج شهر سرد کشور قرار گرفت و گرمترین شهر استان نیز به داورزن با سه درجه بالای صفر تعلق گرفت.

رئیس اداره پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: بر اساس گزارش‌های به دست آمده دمای هوای مشهد شب گذشته با منفی 20 درجه، قوچان 21.6-، سرخس 23-، سبزوار 11.9-، گلمکان 23.5-، مشهد(فرودگاه) 20.1-، نیشابور، 19.3-، تربت حیدریه 19.6-، کاشمر11.8-، گناباد 13.4-، تربت جام 18.7-، درگز 18.6-، فریمان 25.4-، خواف 17.3-، بردسکن 11.3-، تایباد 23.6- و کلات 15.2- سپری شده است.

 

منبع خبر : تسنیم

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار