کد مطلب: 58790

واکنش آیت‌الله جوادی آملی به اقدام نشریه فرانسوی شارلی ابدو

واکنش آیت‌الله جوادی آملی به اقدام نشریه فرانسوی شارلی ابدو

آیت الله جوادی آملی صبح امروز یکشنبه، هجدهم دی در پایان درس خارج فقه در واکنش به کاریکاتورهای اهانت آمیز نشریه فرانسوی «شارلی ابدو»، گفت: حالا کسی فحش داد، آدم که نمی تواند فحش بدهد! با یک راه دیگری که بالاخره صحیح است باید جبران بکند و آن یا تجمع است، یا اعتراض است که آبروی یک مملکت است، آبروی یک ملّت است، آبروی یک نظام است. ولی آدم نمی تواند قبیح را با قبیح پاسخ بدهد.

آیت الله جوادی آملی گفت: اهانتی به یک مملکت است، با فحش و کاریکاتور که نمی شود! بیان نورانی حضرت امیر (س) است که: (ردّوا الحجر من حیث جآء)*، سنگ را همانجا که آمد، برگردانید. (فانّ الضیم لا یحتمله الا الذّلیل). ستم را جز ملّت فرومایه قبول نمی کند، سنگ را هر جا آمد برگردانید؛ این بیان نورانی حضرت امیر است که اسلام هم روی همین پیش می رود؛ (ردّوا الحجر من حیث جآء)، (فانّ الضیم _ ستم را، ذلت را جز ملت فرومایه کسی تحمل نمی کند _ لا یحتمله الا الذّلیل).

امّا حالا کسی فحش داد، آدم که نمی تواند فحش بدهد! با یک راه دیگری که بالاخره صحیح است باید جبران بکند و آن یا تجمع است، یا اعتراض است که آبروی یک مملکت است، آبروی یک ملّت است، آبروی یک نظام است. ولی آدم نمی تواند قبیح را با قبیح پاسخ بدهد.

امیدواریم خدا این نظام را حفظ بکند!

 

منبع خبر : جماران

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار