|
کد مطلب: 58250

فرمانده سنتکام: ایران در حال ساخت پهپاد‌هایی با قابلیت حمل محموله‌های جنگی است

فرمانده سنتکام: ایران در حال ساخت پهپاد‌هایی با قابلیت حمل محموله‌های جنگی است

ژنرال مایکل اریک کوریلا، رئیس ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام)، روز پنجشنبه گفت پهپاد‌های ایرانی تهدیدی در منطقه هستند. فرمانده سنتکام افزود: «آن‌ها در حال ساخت پهپاد‌های بزرگتر و با برد پروازی بیشتری هستند که توانایی حمل محموله‌های جنگی را داشته باشند. نگاه ما امروز به این پهپاد‌ها همانگونه است که در جنگ‌های عراق و افغانستان به بمب‌های دست ساز کنار جاده‌ای داشتیم».

به گزارش فراز به نقل از انتخاب، ژنرال مایکل اریک کوریلا، رئیس ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام)، روز پنجشنبه گفت پهپادهای ایرانی تهدیدی در منطقه هستند.

 وی گفت: «ایران زرادخانه‌ای از سامانه‌های پهپادی، از کوچک و کوتاه‌برد تا واحدهای اطلاعاتی، نظارتی و شناسایی مدرن را فرماندهی می‌کند».

فرمانده سنتکام افزود: «آنها در حال ساخت پهپادهای بزرگتر و با برد پروازی بیشتری هستند که توانایی حمل محموله های جنگی را داشته باشند. نگاه ما امروز به این پهپادها همانگونه است که در جنگ‌های عراق و افغانستان به بمب‌های دست ساز کنار جاده‌ای داشتیم».

وی در یک نشست خبری گفت: «سابقا تعهد آمریکا به منطقه با تعداد نظامیان حاضر در منطقه سنجیده می شد. «این طرز فکر قدیمی است، اکنون باید با قدرت مشارکت ما سنجیده شود».

او در مورد اهمیت نوآوری در فلسفه سنتکام گفت این موضوع، «ارزش مشارکت های ما را افزایش می دهد، برخی از موارد کمبود منابع را جبران می کند و به ما امکان می دهد سریعتر حرکت کنیم».

کوریلا گفت که یکی از نیروهای عملیاتی سنتکام به نام گروه ضربت 39 ( Task Force 39 ) مسئول عملیات های زمینی است.

وی افزود: «این نیروی ویژه، به دنبال فناوری جدید برای مقابله با پهپادهای ایرانی است. ما می‌خواهیم به‌عنوان مرکز آزمایشی برای سیستم‌ها، ایده‌ها و فناوری جدید مقابله با پهپادها خدمت کنیم».

کوریلا درباره اقدام سال گذشته ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا برای گنجاندن اسرائیل در سنتکام گفت که این تصمیم «فرصت های عظیمی را می سازد. اسرائیل و نظامیان عرب، همانطور که مشخص است، تهدیدات مشابهی را مشاهده می کنند و خیلی سریع، مشارکت های جدید خیره کننده ای در ارتش های کشورهای حوزه خلیج فارس و اسرائیل شکل گرفت. بنابراین با نگاهی به آینده، من انتظار دارم که منطقه تحت پوشش سنتکام، دوباره در سطح جهانی در میان پویاترین مناطق قرار گیرد.».

فرمانده سنتکام همچنین به فعالیت گروهای نیابتی ایران پرداخت و گفت که جمهوری اسلامی «به تضعیف امنیت و ثبات منطقه از طریق گروه‌های شبه‌نظامی، موشک‌های بالستیک، پهپادها و تهدیدات معمول علیه آبراه‌های بین‌المللی ادامه می‌دهد».

وی گفت: «ایران همچنان به نقض تحریم‌ها، تکثیر تسلیحات برای گروه های نیابتی وابسته‌ به خود و توقیف کشتی‌ها در آب‌های بین‌المللی ادامه می‌دهد.»

کوریکلا افزود: «ایران به گسترش هرج و مرج از طریق گروه‌های نیابتی خشونت‌آمیز ادامه می‌دهد و این گروه های همسو با ایران به طور معمول به نیروهای آمریکایی و شرکای ما در عراق و سوریه حمله می کنند.»

وی مدعی شد : «حکومت ایران بیش از 40 سال است که تروریسم و سازمان‌های تروریستی را تامین مالی و حمایت کرده و با انجام فعالیت‌های بدخواهانه از هنجارهای بین‌المللی سرپیچی کرده و نه تنها منطقه، بلکه امنیت و تجارت جهانی را نیز بی‌ثبات کرده است.»

فرمانده سنتکام افزود: «ما اکنون آنقدر هواپیما، کشتی، نیرو و سامانه پدافند هوایی که همین پنج سال پیش در منطقه داشتیم، نداریم. درعوض، ما باید شراکت‌های عمیقی را ایجاد کنیم که می‌تواند به عنوان سپری در برابر تهدیدات در منطقه عمل کند و در عین حال ایران را از بدترین و مخرب‌ترین رفتارش باز دارد. برای چین و روسیه، مبنای مشارکت، روابط تجاری است اما برای سنتکام، مشارکت به معنای "روابط مبتنی بر ارزش" است.»

 
 

 

منبع خبر : انتخاب

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار

پربازدید ترین

خبر فوری