|
کد مطلب: 57931

وزیر خارجه آلمان: هدف جدیدترین تحریم‌های اروپا سپاه است

وزیر خارجه آلمان: هدف جدیدترین تحریم‌های اروپا سپاه است

وزیر خارجه آلمان گفت: اتحادیه اروپا سپاه پاسداران را هدف تحریم‌های خود قرار خواهد داد.

به گزارش فراز به نقل از شفقنا آنالنا بربوک وزیر خارجه آلمان اعلام کرد: تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا «حلقه داخلی قدرت» را در سپاه پاسداران هدف قرار خواهد داد.

رویترز در این رابطه نوشت: قرار است امروز دوشنبه وزرای خارجه اتحادیه اروپا در بروکسل پایتخت بلژیک گردهم بیایند تا در آنچه برخورد با معترضان ایرانی نام نهاده‌اند، افراد و نهادهای ایران را تحریم کنند. مکرون رییس جمهور فرانسه هم چند ساعت پیش از احتمال گنجاندن نام سپاه در لیست تروریستی توسط اروپا خبر داده بود.

بربوک هنگام ورود به نشست با همتایان اتحادیه اروپا در بروکسل به خبرنگاران گفت: ما بسته تحریمی دیگری را برای ارسال پیامی روشن به کسانی که فکر می‌کنند می‌توانند بدون عواقب مردم خود را سرکوب کنند، اتخاذ خواهیم کرد. آنها نمی توانند. جهان و اروپا در حال تماشا هستند. تحریم‌های جدید به‌ویژه حلقه درونی قدرت سپاه پاسداران و ساختارهای تأمین‌کننده مالی آن را هدف قرار خواهد داد.

در دور اول تحریم‌ها در اکتبر، اتحادیه اروپا ممنوعیت سفر و مسدود کردن دارایی‌های 15 فرد و موسسه ایرانی مرتبط با مرگ این زن جوان و سرکوب اعتراض‌ها را اعمال کرد. دو دیپلمات به رویترز گفتند که بسته جدید شامل 31 مورد برای نقض حقوق بشر است که افراد و نهادهایی را که ممنوعیت دارایی ها و مسدود کردن سفر را پوشش می دهند، هدف قرار می دهد.

 

منبع خبر : شفقنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار