کد مطلب: 57414

سلیمی، نماینده سمیرم: کمیته‌ای برای بررسی حادثه ۲۵ آبان در سمیرم تشکیل شود

اصغر سلیمی نماینده سمیرم در مجلس شورای اسلامی خواستار تشکیل کمیته ای برای بررسی حادثه ۲۵ آبان در سمیرم شد و گفت که دادستان کشور با حداکثر رأفت اسلامی وضعیت بازداشت شدگان را تعیین تکلیف کند.

اصغر سلیمی در جلسه علنی امروز (سه شنبه) در تذکری گفت: متاسفانه سه نفر در ۲۵ آبان و در جریان ناآرامی‌های شهر سمیرم جان خود را از دست دادند که طبق اعلام دادستان استان اصفهان، این سه نفر از سوی نیروهای امنیتی کشته نشدند.

وی افزود: از وزرای کشور و اطلاعات و مسئولان قوه قضائیه می‌خواهم هر چه سریعتر با تشکیل کمیته ای اجازه ندهند که حقی ضایع شود. همچنین دادستان کشور تکلیف بازداشت شدگان را با حداکثر رأفت اسلامی مشخص کند.

این نماینده مجلس در ادامه گفت: برخی شایعه پراکنی کرده، دروغ گفتند و تهمت زدند که نمایندگان در بیانیه ای خواستار اعدام معترضین شدند؛ هیچ نماینده ای چنین چیزی امضا نکرده است.

وی ادامه داد: همچنین گفته‌اند که نماینده، یگان ویژه به شهر فرستاده است؛ در هیچ جای دنیا چنین قانونی نیست که نماینده در مسائل امنیتی و نظامی دخالت کند؛ چرا بی عدالتی و نفرت پراکنی می‌کنید؟ باید خدا را مدنظر قرار داده و در مقابل وجدان خود جوابگو باشید.

سلیمی در پایان تاکید کرد: ما همیشه گفته‌ایم که با معترضین برخورد قانونی شود و فضا و مکان در اختیار معترضین قرار داده شده و حرف آنها شنیده شود.

 
 

 

منبع خبر : ايسنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار