کد مطلب: 57137

پلیس: ۸۲ نفر از نیروهای انتظامی مشهد در حوادث اخیر مجروح شدند

پلیس: ۸۲ نفر از نیروهای انتظامی مشهد در حوادث اخیر مجروح شدند

سرهنگ احمد نگهبان فرمانده انتظامی مشهد با بیان اینکه ۸۲ نفر از کارکنان این مجموعه انتظامی در حوادث اخیر مصدوم و مجروح شدند، گفت: نیروی انتظامی در این ایام سنگ خورد و جانفشانی کرد، اما نگذاشت امنیت و آسایش شهروندان خدشه‌دار شود.

به گزارش فرماندهی نیروی انتظامی خراسان رضوی، سرهنگ احمد نگهبان شب گذشته در نشست با جمعی از اساتید حوزه علمیه خراسان اظهار داشت: مردم با بصیرت مشهد، اجازه فتنه‌گری به اغتشاشگران را ندادند و به همین دلیل شاهد کمترین میزان خسارت وارده به اموال عمومی، اموال مردم و کسبه در این شهر نسبت به کشور بودیم.

وی با بیان این مطلب که امنیت و آرامش خط قرمز پلیس است عنوان کرد:82 نفر از کارکنان این مجموعه انتظامی در حوادث اخیر مصدوم و مجروح شدند،نیروی انتظامی در این ایام سنگ خورد و جانفشانی کرد، اما نگذاشت امنیت و آسایش شهروندان خدشه‌دار شود.

فرمانده انتظامی مشهد افزود: کارکنان فراجا اجازه عرض اندام به مخلان نظم و امنیت عمومی مردم را نمی دهند و با کسانی که قصد برهم زدن نظم و آرامش روحی و روانی مردم را داشته باشند، برابر قانون با قاطعیت رفتار خواهد شد.

دبیر اتاق تبلیغ حوزه های علمیه خراسان نیز در این نشست ضمن تقدیر از فعالیت های مجاهدانه پلیس در کنترل اغتشاشات اخیر و برقراری نظم و امنیت شهروندان، افزود: اجر کارکنان نیروی انتظامی با هیچ چیزی قابل قیاس نیست.

حجت الاسلام محمدهادی مشیری خاطرنشان کرد: در حوادث اخیر دشمنان حجم گسترده‌ ای توطئه‌ و برنامه‌ریزی‌ شوم برای گسترش اغتشاشات، ناآرامی‌ها و ناامنی‌ها داشتند که با مدیریت هوشمندانه و مجاهدات شبانه روزی و جانفشانی کارکنان فراجا خنثی‌سازی شد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به دست خالی بودن، کمبود نیروی انسانی و طولانی شدن این حوادث، این همه مقاومت جانانه، مظلومانه و در عین حال مقتدرانه تحسین برانگیز است.

دبیر اتاق تبلیغ حوزه های علمیه خراسان با اشاره به خویشتن داری پلیس در حوادث اخیر، تصریح کرد: در هیج جای دنیا پلیس بدون سلاح در برخورد با اوباش و اغتشاش گران وارد عمل نمی شود، اما پلیس ما بدون اسلحه با سعه صدر و صبوری مسیر اغتشاشگران را از مردم عادی جدا کرد و این نتیجه اخلاص در عمل و ولایی بودن پلیس ایران اسلامی است.

 

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار

پربازدید ترین