کد مطلب: 57133

در نشست کارشناسان ایرانی و اوکراینی در خصوص پهپادهای ایرانی چه گذشت؟

در نشست کارشناسان ایرانی و اوکراینی در خصوص پهپادهای ایرانی چه گذشت؟

وزارت خارجه اوکراین از دیدار کارشناسان ایرانی و اوکراینی در خصوص استفاده روسیه از پهپادهای ایرانی خبر داد.

به گزارش فراز به نقل از فارس، سخنگوی وزارت خارجه اوکراین شامگاه سه‌شنبه خبر داد که کارشناسان ایرانی و اوکراینی درباره استفاده روسیه از پهپادهای ایرانی دیدار کدند.

 وزارت خارجه اوکراین اضافه کرد: «اوکراین به ایران اعلام کرده است که پیامدهای همکاری با تجاوز روسیه با منافع احتمالی که همکاری با روسیه به همراه خواهد داشت، غیر قابل قیاس خواهد بود».

پیشتر «سرگئی ورشنین» معاون وزیر خارجه فدراسیون روسیه گفت اتهامات کشورهای غربی مبنی بر این که ایران پهپاد در اختیار روسیه برای استفاده در اوکراین قرار می‌دهد، بی‌اساس است و با این کار تلاش می‌کنند تحویل غیرقانونی تسلیحات خود به اوکراین را توجیه کنند. 

این مقام روس گفت: القاکنندگان و نویسندگان مطالب با انگیزه‌های سیاسی درباره تحویل ادعایی پهپاد ایران به روسیه، عمیقاً استیصال تلاش‌های خود را درک می‌کنند. آن‌ها با چنین اقداماتی، خود را به عنوان مشارکت‌کنندگان در برجام، کاملاً بی‌اعتبار می‌کنند. 

وی افزود: مسکو با نظر طرف ایرانی که ناصر کنعانی سخنگوی وزارت خارجه ایران ۱۱ نوامبر اعلام کرد مبنی بر این که اتهامات درباره صادرات تسلیحات ایرانی به روسیه برای استفاده در عملیات ویژه در اوکراین بی‌اساس است و از سوی کسانی که به دنبال توجیه تامین غیرقانونی تسلیحات برای کی‌یف هستند، مطرح می‌شود، موافق است. 

 

منبع خبر : فارس

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار

پربازدید ترین