کد مطلب: 57104

ادعای وزیر خارجه انگلیس: پیشنهاد خوبی به ایران داده‌ایم

ادعای وزیر خارجه انگلیس: پیشنهاد خوبی به ایران داده‌ایم

جیمز کلورلی وزیر امور خارجه انگلیس گفت که «لندن به همکاری با متحدانش به منظور اتخاذ اقداماتی جهت جلوگیری از اقدمات تنش زای ایران در منطقه از جمله تحریم افراد این کشور» ادامه خواهد داد.

«جیمز کلورلی» در گفتگو با روزنامه سعودی الشرق الاوسط ایران را به «فروش پهپاد به روسیه» متهم کرد و گفت:«ما به جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته ای متعهد باقی خواهیم ماند. اکنون نوبت ایران است به پیشنهادی که ماه گذشته داده شده، پاسخ دهد».

وی افزود: «از ایران می خواهیم به مردمش گوش دهد. هنگامی که مقامات ایران اقدامات غیرقابل قبولی انجام می دهند، ما با صراحت تمام آنها ونهادهایشان را تحریم می کنیم».

وزیر خارجه انگلیس با ادعای اینکه «یک ناو انگلیسی محموله تجهیزات موشک های ایران را رهگیری کرده است»، در ادامه گفت: «به اتخاذ اقداماتی جهت منع اقدامات بی ثبات کننده ایران در منطقه و اعمال تحریم هایی علیه افراد این کشور ادامه خواهیم داد».

این مقام انگلیسی در پاسخ به این سوال که آیا مذاکرات پرنده هسته ای با ایران به پایان رسیده است، ادعا کرد:«ما در ماه گذشته یک توافق معتبر را جلوی ایران گذاشتیم اما تهران هنوز پاسخی نداده است. در مرحله انتقالی (بعد از ارائه این پیشنهاد تاکنون) شاهد اقدامات ایران علیه زنانی بوده ایم که در دفاع از حقوق خود برخاسته اند. علاوه بر این شاهد صدور پهپاد به روسیه بوده ایم. پهپادهایی که علیه اهداف مدنی در اوکراین استفاده شده است».

وی افزود: «پیشنهادمان را به ایران داده ایم. اکنون توپ در زمین ایران است و ایران باید به این پیشنهاد پاسخ دهد».

کلورلی ادامه داد: «پیشنهادی که به ایران داده ایم جدی و عادلانه است. ایران در مورد آن به شکل مناسب رفتار نمی کند. پیام من به مقامات ایران این است که تصمیم در دست آنهاست تا یه صورت مثبت در این فرایند حضور داشته باشند. پیشنهاد خوبی است و ایران باید در آن مشارکت مثبت کند».

 

منبع خبر : شفقنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار

پربازدید ترین