کد مطلب: 57093

اعلام آمادگی ایران برای رفع سوتفاهم ادعای استفاده از پهپادهای ایران در اوکراین

اعلام آمادگی ایران برای رفع سوتفاهم ادعای استفاده از پهپادهای ایران در اوکراین

نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد در نیویورک با ارسال یادداشتی به روزنامه واشنگتن پست با اشاره به تداوم تعامل مشترک با اوکراین در موضوع پهپادهای ادعائی، سوء تفاهمات بوجود آمده در این رابطه را قابل برطرف شدن دانست.

نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد در نیویورک با ارسال یادداشتی به روزنامه واشنگتن پست و بدنبال ادعاهای جدید این روزنامه در خصوص راه‌اندازی خط تولید پهپاد در روسیه، تاکید کرد: بدنبال ادعای استفاده از پهپادهای ایران در درگیری‌های  اوکراین، ایران درخواست نشست کارشناسی مشترک با مقامات اوکراین را نمود تا این ادعاها را بررسی کند. گام‌های مهمی تاکنون در تعامل مشترک کارشناسان دفاعی ایران و اوکراین برداشته شده و این امر تا از بین رفتن هرگونه سوء تفاهم در این رابطه ادامه خواهد داشت.

نمایندگی ایران همچنین خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی ایران و روسیه براساس توافقات فی مابین از سالها قبل دارای همکاری‌های دفاعی، علمی و تحقیقاتی  مشترک است  که به قبل از آغاز جنگ اوکراین باز می گردد .ضمن اینکه پنج سال دوره محدودیتهای تسلیحاتی ایران درقطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل در  اکتبر 2020 پایان یافته است و ایران می تواند متناسب با نیاز و او لویتهای خود با سایر کشورها همکاری دفاعی داشته باشد.

نمایندگی ایران در پایان اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران از ابتدای بحران در اوکراین با اتخاذ مواضع شفاف، پیوسته و تزلزل ناپذیر، تاکید کرده است که همه اعضای سازمان ملل متحد باید بطور کامل به اصول و اهداف مندرج در منشور ملل متحد و قوانین بین المللی از جمله حاکمیت، استقلال، اتحاد و تمامیت ارضی کشورها احترام بگذارند.

 

منبع خبر : برنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار