کد مطلب: 57051

دانشگاه تهران: ادعای ورود یک فرد مسلح به داخل یکی از خوابگاه‌ها صحت ندارد

دانشگاه تهران: ادعای ورود یک فرد مسلح به داخل یکی از خوابگاه‌ها صحت ندارد

روابط عمومی دانشگاه تهران در پی انتشار شایعه‌ای در فضای مجازی مبنی بر ورود یک فرد مسلح به داخل یکی از خوابگاه‌های این دانشگاه در اطلاعیه ای اعلام کرد: هر گونه ورود افراد غیرمرتبط با دانشگاه به درون خوابگاه‌های دانشجویی واقعیت ندارد و وضعیت خوابگاه‌ها عادی است.

به گزارش «فراز»، در اطلاعیه روابط عمومی دانشگاه تهران آمده است: از ساعاتی قبل شایعه‌ای مبنی بر ورود فردی مسلح به یکی از خوابگاه‌های دانشگاه تهران از سوی برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است. گزارش‌گیری معاونت دانشجویی و اداره‌کل حراست دانشگاه تهران از خوابگاه‌های دانشگاه حاکی از کذب بودن این شایعه بوده و وضعیت در خوابگاه‌های دانشگاه تهران عادی است.

در این اطلاعیه تاکید شده است: در پی انتشار این خبر، مدیرکل و معاونان اداره کل حراست دانشگاه تهران با حضور در مجتمع خوابگاه‌های دانشگاه به رصد موضوع ادعایی پرداخته و گزارش ارائه‌شده حاکی از کذب بودن این موضوع است.

روابط عمومی دانشگاه تهران در این اطلاعیه یادآور شد: در روزهای اخیر برخی افراد با ساماندهی یک جنگ شناختی و عملیات روانی در شبکه‌های اجتماعی در صدد ناامن جلوه دادن جامعه و بخش‌های مختلف از جمله دانشگاه بوده و انتشار شایعه ورود فرد مسلح به داخل یک خوابگاه دانشگاه تهران نیز اقدامی در همین راستا ارزیابی می‌شود، هر چند سابقه تلاش ورود عاملان اغتشاشات به دانشگاه به منظور وارد کردن مواد آتش‌زا و همچنین اسلحه سرد در دو ماه اخیر وجود داشته است اما با مساعی و اقدامات تأمینی و جانفشانی‌های مأموران حفاظت فیزیکی و حراست دانشگاه تهران، عاملان این طراحی‌ها ناکام مانده و تحویل مرجع انتظامی شده‌اند.

 
 

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار