کد مطلب: 57015

خروج همه اعضای ایران اینترنشنال از انگلیس ممنوع شد

خروج همه اعضای ایران اینترنشنال از انگلیس ممنوع شد

خبرگزاری تسنیم نوشت در گزارشی خبر از ممنوع الخروجی کارکنان شبکه تلویزیونی ایران اینترنشنال توسط دولت انگلیس داد.

این خبرگزاری نوشت: در پی تلاش پنهان 2 عضو شبکه تروریستی سعودی‌اینترنشنال برای همکاری با دستگاه اطلاعاتی ایران و فرار از سیطره امنیتی شبکه تروریستی ایران اینترنشنال برای بازگشت به ایران قوانینی سخت‌گیرانه برای ترددات کارمندان این شبکه در حال اجراست.

در همین رابطه بعد از عدم صدور مجوز از سوی کشور قطر برای ورود خبرنگاران اینترنشنال سعودی به این کشور در خلال بازی‌های جام جهانی، مدیران اینترنشنال با درخواست‌های کارمندان این شبکه برای سفر شخصی به قطر هم مخالفت می‌کنند و در همین رابطه با سرویس امنیتی انگلیس رایزنی کرده‌اند.

مدیران اینترنشنال سعودی بعد از اعلام ایران در مورد تروریستی بودن این شبکه و از بیم بازگشت برخی کارمندان اینترنشنال به ایران، برای ترددات عادی کارمندان اینترنشنال به خارج انگلیس نیز مخالفت می‌کنند.
طبق گزارش مؤسسه دیده‌بان، یک منبع آگاه امنیتی در همین زمینه گفته است: یکی از افراد فعال در سعودی‌اینترنشنال که به‌شدت پیگیر بازگشت به ایران و پایان فعالیت خود در شبکه تروریستی سعودی‌اینترنشنال است می‌گوید که اعضای این شبکه تا اطلاع ثانوی نه‌تنها برای جام جهانی بلکه حتی برای تفریح هم نمی‌توانند از انگلیس خارج شوند چراکه سازمان امنیتی انگلیس به‌شدت نگران بازگشت اعضای این شبکه به تهران و پاشیده شدن بیش از پیش شیرازه آن هستند.

وی گفت: برخی اعضای این شبکه سعودی برای آنکه وفاداری خود به سرویس‌های جاسوسی را ثابت کنند در صفحات شخصی خود به‌طور مشکوکی تندتر شده‌اند؛ آن عضوی که علاقه‌مند به بازگشت است می‌گوید که در جلسات اخیری که در شبکه برگزار شده است، همه اعضا از شکست پروژه ضدامنیتی وحشت‌زده شده و گفته‌اند که همه هزینه‌های عربستان سعودی بدون نتیجه بوده است.

 

منبع خبر : تسنیم

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار