کد مطلب: 56817

گروسی: آژانس آماده همکاری با ایران درباره موضوعات باقیمانده پادمانی است

گروسی: آژانس آماده همکاری با ایران درباره موضوعات باقیمانده پادمانی است

رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با بیان اینکه این نهاد آماده همکاری با ایران درباره موضوعات باقیمانده پادمانی است، نسبت به برگزاری نشست فنی با ایران در این باره ابراز امیدواری کرد.

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با بیان اینکه این نهاد آماده همکاری با ایران درباره موضوعات باقیمانده پادمانی است، نسبت به برگزاری نشست فنی با ایران در این باره ابراز امیدواری کرد.

«رافائل گروسی» مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی امروز (چهارشنبه) ۱۶ نوامبر/۲۵ آبان ماه در توییتی با اشاره به نشست شورای حکام آژانس که در مقر این سازمان در وین در حال برگزاری است، اعلام کرد: «در نشست امروز شورای حکام این نهاد آمادگی آژانس را برای همکاری با ایران درباره موضوعات باقیمانده پادمانی تکرار کردم».

وی افزود: امیدوارم نشست فنی برنامه‌ریزی شده با ایران برگزار شود، اما می‌خواهم تاکید کنم که هدف این نشست باید شفاف‌سازی و حل موثر این موضوعات (باقیمانده پادمانی) باشد.

پیش از این میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در توییتی اعلام کرده بود که اوکراین، ایران و (توافق) آکوس از جمله موضوعاتی است که این نشست به آن خواهد پرداخت.

«محمد اسلامی» رئیس سازمان انرژی اتمی نیز امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیأت دولت و در جمع خبرنگاران گفت: هیچ مشکل پادمانی با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نداریم. موارد اتهامی و ادعایی است که جریان صهیونیستی مرتب به آن دامن می‌زند و در بدنه سیاسی کشورهای غربی نفوذ می‌کند و دنبال این است که به زعم خودش برنامه هسته‌ای ایران را نابود کند که زهی خیال باطل. کار روتین را با آژانس انجام می‌دهیم.

به گزارش فارس، هفته گذشته در پی توافق محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی ایران و رافائل گروسی مدیرکل آژانس هیأتی فنی از ایران به وین سفر و گفت‌وگوهایی را با آژانس انجام داد. در همین خصوص ناصر کنعانی روز دوشنبه ۲۳ آبان ماه اعلام کرد: ارتباط مستقیم و غیرمستقیم ایران و مشخصا سازمان انرژی اتمی ایران با مقامات آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ادامه دارد. هیأتی از جمهوری اسلامی ایران هفته گذشته به وین سفر کرد و با مقامات آژانس گفت‌وگو و تبادل نظر داشت. جمهوری اسلامی ایران به تلاش‌های سازنده خودش در ارتباط با آژانس به منظور حل و فصل سؤالات و ابهامات پادمانی ادامه می‌دهد و در همین چارچوب گفت‌وگوها با آژانس صورت گرفته و ادامه دارد و طرفین برای برداشتن گام‌های بعدی توافقاتی را انجام داده‌اند.

سخنگوی وزارت خارجه بیان کرد: توافق صورت گرفته هیأتی از آژانس به جمهوی اسلامی ایران سفر کند و گفت‌وگوها و مذاکرات را با هم ادامه دهند.

البته محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی امروز در جمع خبرنگاران درباره سفر هیأتی از آژانس اعلام کرد که فعلا سفری از آژانس در دستورکار نیست.

 

منبع خبر : فارس

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار