کد مطلب: 56779

معاون وزیر ارتباطات: ترافیک داخل پس از فیلتر واتساپ و اینستاگرام ۷۰درصد افزایش یافت

معاون وزیر ارتباطات: ترافیک داخل پس از فیلتر واتساپ و اینستاگرام ۷۰درصد افزایش یافت

امیر محمدزاده لاجوردی، معاون وزیر ارتباطات گفت: از یک ماه پیش تاکنون پس از مسدود شدن ۲ پلتفرم واتس‌اپ و اینستاگرام، ترافیک داخل بیش از ۷۰ درصد افزایش داشته و این آمار در حال افزایش است. او در پاسخ به این سوال که ترافیک خارجی در این مدت چه تغییری کرده است؟ گفت: ترافیک خارجی تقریبا نصف شده است.

امیر محمدزاده لاجوردی، مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت در پاسخ به این سوال که پس از مسدود شدن ۲ پلتفرم واتس‌اپ و اینستاگرام چه تغییراتی در میزان ترافیک اینترنت مصرفی کشور ایجاد شده است؟ گفت: از یک ماه پیش تاکنون در ترافیک داخل بیش از ۷۰ درصد افزایش داشته ایم و این آمار هم در حال افزایش است.

وی در پاسخ به این سوال که آمار پیک و متوسط ترافیک پهنای باند داخل به تفکیک چگونه است؟ گفت: افزایش پیک ترافیک داخل بیش از ۷۰ درصد است و در برخی از مواقع تا ۹۰ درصد هم افزایش می‌یابد.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: متوسط ترافیک هم ۵۰ تا ۶۰ درصد افزایش پیدا می‌کند.

مدیرعامل شرکت زیرساخت در پاسخ به این سوال که ترافیک خارجی در این مدت چه تغییری کرده است؟ گفت: ترافیک خارجی تقریبا نصف شده است.

سنجش میزان تغییرات ترافیک اینترنت، دارای دو معیار متوسط و پیک است که این دو معیار با هم متفاوت است و در مقایسه آمار‌ها باید از معیار‌های یکسان استفاده کرد.

 
 

 

منبع خبر : انتخاب

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار