کد مطلب: 56761

قوه قضاییه: یکی‌ دیگر از متهمان اغتشاشات اخیر به اعدام محکوم شد

قوه قضاییه: یکی‌ دیگر از متهمان اغتشاشات اخیر به اعدام محکوم شد

مرکز رسانه قوه قضاییه اعلام کرد: پس از رسیدگی قضایی به اتهامات یکی دیگر از متهمان اغتشاشات، حکم بدوی و اولیه این پرونده نیز صادر شد. طبق حکم صادره، متهمی که با استفاده از سلاح سرد در خیابان برای مردم رعب و وحشت ایجاد کرده بود و موتورسیکلت شهروندی را به آتش کشیده و با چاقو نیز فردی را مورد حمله و جراحت قرار داده بود، به اعدام محکوم شد.

به گزارش  مرکز رسانه قوه قضاییه، پس از برگزاری دادگاه تعدادی از متهمان اغتشاشات در استان تهران، احکام بدوی و اولیه این پرونده‌ها به تدریج از سوی دادگاه انقلاب صادر می‌شود.

روز یکشنبه گذشته نیز اولین احکام بدوی صادره از سوی دادگاه انقلاب تهران منتشر شد که بر اساس آن یکی از متهمین، به اعدام محکوم و ۵ متهم دیگر به ۵ تا ۱۰ سال حبس محکوم شدند.

در ادامه همین روند و پس از رسیدگی قضایی به اتهامات یکی دیگر از متهمان اغتشاشات، حکم بدوی و اولیه این پرونده نیز صادر شد.

طبق حکم صادره، متهمی که با استفاده از سلاح سرد در خیابان برای مردم رعب و وحشت ایجاد کرده بود و موتورسیکلت شهروندی را به آتش کشیده و با چاقو نیز فردی را مورد حمله و جراحت قرار داده بود، به اعدام محکوم شد.

متهم مورد اشاره بابت اتهام «محاربه از طریق کشیدن سلاح سرد به نحوی که موجب رعب و وحشت گردیده» به اعدام محکوم شده است.

گفتنی است، رای صادره بدوی بوده و قابل اعتراض و فرجام‌خواهی است.

همچنین به‌دلیل قطعی نشدن احکام صادره، بر اساس قانون، جزییات این پرونده قابل انتشار نمی‌باشد و پس از قطعی شدن رای، جزئیات آن‌ اطلاع‌رسانی خواهد شد.

 
 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار