کد مطلب: 55560

حمله در حرم شاهچراغ؛ ۱۵شهید تا این لحظه/ تروریست‌ها ایرانی نیستند

حمله در حرم شاهچراغ؛ ۱۵شهید تا این لحظه/ تروریست‌ها ایرانی نیستند

در ساعت ۱۷:۴۵ امروز چهارشنبه، ۳ فرد مسلح با تیراندازی از بیرون حرم مطهر شاهچراغ (ع) به داخل حمله کردند. این حمله چندین شهید و زخمی به جای گذاشته است.

عصر امروز، ۳ فرد مسلح با تیراندازی از بیرون به داخل حرم مطهر شاهچراغ(ع) حمله کردند.

به گزارش  میزان، در ساعت ۱۷:۴۵ امروز چهارشنبه، ۳ فرد مسلح با تیراندازی از بیرون حرم مطهر شاهچراغ(ع) به داخل حمله کردند.

۲ نفر از تروریست ها دستگیر و تلاش برای دستگیری نفر سوم ادامه دارد.

دقایقی بعد از انتشار خبر این حمله، میزان گزارش داد در پی این حمله تروریستی تاکنون ۹ نفر شهید و ۱۰ نفر زخمی شده‌اند. 

این در حالی است که خبرگزاری ایرنا از افزایش تعداد شهدای این حادثه به ۱۵ نفر و افزایش آمار زخمی‌ها به ۴۰ نفر خبر داده است. 

طبق گفته شاهدان عینی به ایرنا، تروریست با خودرو پژو به سمت حرم شاهچراغ رفتند و از در ۹ دی وارد شدند و خادم‌ها و زوار آن ورودی را به رگبار بستند. طبق یک‌سنت قدیمی شب‌های پنجشنبه بسیاری از مردم شیراز برای زیارت به حرم شاهچراغ می‌روند. نیروهای ناجا همزمان دو‌تروریست را دستگیر کرده‌اند و یکی از تروریست‌ها متواری شده است.

یک منبع آگاه امنیتی به خبرنگار تسنیم گفت که عامل حادثه تروریستی شاهچراغ، عنصر وهابی- تکفیری است که با سواستفاده از ناامنی‌های اخیر، دست به اقدام تروریستی زده است.

خبرگزاری مهر هم ساعت ۱۸ و ۵۸ دقیقه از قول اسماعیل محبی پور، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری فارس نوشت: هنوز آمار دقیقی از هویت مهاجمان تروریست و شهدای این حادثه منتشر نشده است.

 

دو تروریست دستگیر شدند

 

خبرگزاری میزان دقایقی پیش خبر داد که  ۲ نفر از تروریست ها دستگیر و تلاش برای دستگیری نفر سوم ادامه دارد.

ایرنا هم با تائید این خبر نوشت: نیروهای ناجا همزمان دو‌تروریست را دستگیر کرده‌اند و یکی از تروریست‌ها متاوری شده است.

 

دو کودک در میان شهدا

 

ساعت ۱۹:۰۸: همشهری آنلاین به نقل از اسماعیل محبی پور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس نوشت: شمار شهدای حادثه تروریستی حرم مطهر شاهچراغ در شیراز به ۱۵ نفر رسید.  بنا بر بررسی‌ها، فرد مسلح یک نفر بوده است که زخمی و دستگیر شده است. در میان شهدای این حادثه دست کم ۲ کودک دیده می شوند.

 

فرمانده انتظامی  فارس: عامل حمله تروریستی یک نفر بوده و در حال بازجویی است

 

فرمانده انتظامی استان فارس گفت: عامل حمله تروریستی چهارشنبه حرم مطهر شاهچراغ (ع) در شیراز یک نفر بود که هم اینک در حال بازجویی است.

 سردار سرتیپ رهام بخش حبیبی شامگاه چهارشنبه در گفت و گویی اظهار داشت:‌ بعد از این اقدام تروریستی، نیروی واکنش سریع فراجا به سرعت وارد عمل شد و عامل اقدام تروریستی را مجروح و دستگیر کرد.

وی اظهار داشت:‌هم اینک عامل تروریستی در حال مداوا و بازجویی است.

وی که در محل حرم مطهر شاهچراغ (ع) حضور داشت، تصریح کرد: بنا بر آنچه از تصاویر و شواهد حاکی است، عامل این حمله،‌یک نفر بوده است که دستگیر شده است.

آستان مقدس امامزاده صالح علیه‌السلام نیز بدلیل امنیت زائران تعطیل شد.

 

تروریست ها ایرانی نیستند

 

برخی منابع خبری گزارش داده اند که تروریست دارای ملیت ایرانی نیست. برخی گمانه‌زنی‌ها حکایت از ملیت افغانستانی ضاربان دارد. 

این خبر تکمیل می شود...

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار