|
کد مطلب: 55550

صدور کیفرخواست ۹۵ نفر از بازداشت‌شدگان حوادث اخیر در آذربایجان‌غربی

صدور کیفرخواست ۹۵ نفر از بازداشت‌شدگان حوادث اخیر در آذربایجان‌غربی

رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی گفت: کیفرخواست ۹۵ نفر از متهمان اغتشاشات صادر شدهو مابقی هم در حال رسیدگی سریع و دقیق و اتمام تحقیقات مقدماتی و فراهم شدن شرایط صدور کیفرخواست است.

به گزارش روابط عمومی دادگستری آذربایجان‌غربی ، ناصر عتباتی صبح امروز در بیست و پنجمین جلسه شورای معاونین دادگستری استان، اظهار داشت: تلاش‌های همکاران دادگستری استان آذربایجان غربی در همه واحدها بسیار ارزشمند و قابل تقدیر است، خصوصاً معاونین حاضر که تلاشهای چشم گیری در طول ماه متحمل می شوند و سبب ارتقا عملکرد دادگستری استان هستند.

رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی با اشاره به پرونده های اغتشاشات اخیر گفت: با همت همکاران کیفرخواست 95 نفر از متهمان اغتشاشات صادر شده است و مابقی هم در حال رسیدگی سریع و دقیق و اتمام تحقیقات مقدماتی و فراهم شدن شرایط صدور کیفرخواست هست.

عتباتی ادامه داد: پرونده های مهمی که در دستگاه قضایی استان تشکیل و مورد رسیدگی قرار گرفته است باید با جدیت و قاطعیت مورد رسیدگی قرار گیرند و نتایج به اطلاع افکار عمومی رسانده شود تا مردم هم از تلاش‌ها و مجاهدت‌های قضات و کارکنان دادگستری استان مطلع شوند.

عتباتی در ادامه به موضوع یکی از دستورات جلسه در تخصصی کردن محاکم بدوی و تجدیدنظر استان اشاره و گفت: با توجه به پیچیدگی های امور حقوقی و قضایی تخصصی کردن محاکم می تواند در افزایش میزان اتقا آرا و کاهش گردش بیهوده پرونده بین محاکم و ایجاد رویه های یکسان قضایی در استان موثر و مفید باشد و نتایج مطلوبی هم برای مراجعین و طرفین پرونده ها داشته باشد.

وی اضافه کرد: از رئوس برنامه های عملیاتی تخصصی کردن محاکم است لذا در تخصصی کردن محاکم باید کار ظریف، دقیق و کارشناسانه انجام شود و بدین منظور کارگروهی مرکب از معاونین قضایی استان با همفکری و هم افزایی این محاکم را با توجه به تخصص قضات محترم معین می کنند و پس از تایید نهایی ارجاعات بر اساس این تخصص ها انجام خواهد شد.

 

منبع خبر : انتخاب

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار

پربازدید ترین