|
کد مطلب: 55549

دادگستری: کیفرخواست ۲۵ پرونده اغتشاشات در کرمان صادر شد

دادگستری: کیفرخواست ۲۵ پرونده اغتشاشات در کرمان صادر شد

رییس کل دادگستری کرمان گفت: ۲۵ فقره پرونده مربوط به لیدرهای اصلی اغتشاشات اخیر در استان با صدور کیفرخواست از دادسراها به دادگاه ها ارسال شده است و این پرونده ها در دست رسیدگی هستند.

به گزارش روابط عمومی دادگستری کل کرمان، حجت الاسلام ابراهیم حمیدی در جمع اصحاب رسانه در شهرستان منوجان درباره پرونده های حوادث اخیر افزود: سیاست های قوه قضاییه برای تفکیک مجرمان اعمال شده و افرادی که نیاز بوده پس از ارشاد و معاضدت آزاد شوند، آزاد شده اند.

وی خاطرنشان کرد: تسریع در رسیدگی و صدور احکام و اجرای سریع احکامِ متناسب مورد تاکید ریاست قوه قضاییه بوده است که این مهم همواره مد نظر قرار دارد.

نماینده عالی قوه قضاییه در استان کرمان یادآور شد: اگر بتوانیم جلسات دادگاه را علنی تشکیل دهیم با تشخیص قاضی رسیدگی کننده، این جلسات با حضور خبرنگاران برگزار خواهد شد.

حمیدی افزود: این پرونده ها به نحوی مدیریت می شود که سرعت و دقت در رسیدگی به پرونده ها و عناوین مجرمانه لحاظ و خسارت‌های وارده به اموال عمومی، بیت المال و اموال خصوصی نیز رسیدگی شود و در احکام قضایی مورد حکم قرار گیرد که در مرحله اجرای احکام بتوان این خسارت ها را از این افراد دریافت کرد.

وی تاکید کرد: رسیدگی ها با سرعت، دقت و احکام صادره متناسب با نوع جرم افراد است.

 

منبع خبر : انتخاب

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار