کد مطلب: 55535

واکنش وزیر صمت به استیضاحش: استقبال می‌کنم

واکنش وزیر صمت به استیضاحش: استقبال می‌کنم

سید رضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه جلسه امروز هیات دولت درباره مطرح شدن استیضاحش در مجلس، اظهار کرد: استیضاح ابزار نظارتی مجلس و حق نمایندگان است و من از آن استقبال می‌کنم چون فرصت خوبی برای ارائه گزارش اقدامات به مردم است.

سید رضا فاطمی امین در حاشیه جلسه امروز هیات دولت درباره مطرح شدن استیضاحش در مجلس، اظهار کرد: استیضاح ابزار نظارتی مجلس و حق نمایندگان است و من از آن استقبال می‌کنم چون فرصت خوبی برای ارائه گزارش اقدامات به مردم است.

وی ادامه داد: در روز استیضاح فرصت خوبی برای پاسخگویی گذاشته شده است و اتفاقا من دیدگاه مثبتی دارم چون فرصت خوبی برای تشریح علمکردها به مردم و نمایندگان است. فکر می کنم پاسخ های قانع کننده ای داشته باشم. ما گزارش ارائه می دهیم و دست ما به لحاظ عملکرد پر است.

فاطمی امین در پاسخ به این پرسش که آیا در این دو ماه که از استیضاح قبلی می گذرد، قرار بود تغییراتی ایجاد کنید؟ گفت: نه، بحث این حرف‌ها نبود. مهلتی هم نبود. این استیضاح جدید است. استیضاح قبلی مطرح شد و بحث شد که دو ماه عقب بیفتد و عقب هم افتاد. ما کارهای خود را با شتاب و قوت جلو برده ایم و عملکرد بسیار مطلوبی در حوزه عملکردی داریم.

وزیر صمت در بخش دیگری از اظهارات خود با بیان اینکه رشد بخش صنعت در سه ماه اول امسال ۵/۱ درصد بوده است، اظهار کرد: میانگین کشور ۳/۴ درصد بوده است و این نشان دهنده این است که تولید در حال حرکت است. گزارش شرکت های تولیدی بورسی که نیمی از شرکت های تولیدی هستند، در خرداد ۵/۲ درصد رشد داشته اند، اما همین شرکت ها در تیر ۵/۸ درصد رشد داشته اند و در مرداد ۶/۷ و در شهریور ۶/۵ درصد رشد داشته اند که این آمار تقریبا کم نظیر است و نشان می‌دهد رشد تابستان بیش از بهار است. نرخ بیکاری در تابستان ۸/۹ درصد بود که تابستان سال گذشته ۹/۶ درصد بود. این آمار نشان دهنده حرکت تولید است. وزرات صمت با ایجاد ۱۵۸ هزار شغل رتبه اول در ایجاد اشتغال را دارد.

وی ادامه داد: ۲۵ نفر از اعضای هیات علمی فرصت مطالعاتی خود را در وزارت صمت آغاز کرده‌اند و این آمار به ۱۰۰ نفر خواهد رسید، یعنی استاد دانشگاه در دفاتر تخصصی ما پروژه ای را آغاز می‌کند که دو فایده دارد. یک فایده این است که دیدگاه و نظرات علمی به وزارتخانه تزریق می شود و تجربه عملی را هم اساتید به دست می آورند.

 

منبع خبر : ايسنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار