کد مطلب: 55530

گزارش فارس از فضای سقز در چهلم مهسا امینی: شعار «زن، زندگی، آزادی» در آرامستان

گزارش فارس از فضای سقز در چهلم مهسا امینی: شعار «زن، زندگی، آزادی» در آرامستان

جمعی از مردم سقز از ساعت ۹ صبح در چهلمین روز از درگذشت مهسا امینی در آرامستان ایچی سقز جمع شده‌اند. اجتماع‌کنندگان در آرامستان آیچی شعارهایی از قبیل «آزادی، آزادی، آزادی»، «ژن، ژیان، آزادی» سر می‌دهند.

خبرگزاری فارس نوشت: «جمعی از مردم سقز از ساعت ۹ صبح در چهلمین روز از درگذشت مهسا امینی در آرامستان ایچی سقز جمع شده‌اند.»

 فارس ادامه داد: «وضعیت شهر سقز کاملا آرام است، اجتماع‌کنندگان در آرامستان آیچی شعارهایی از قبیل " آزادی، آزادی، آزادی"، "ژن، ژیان، آزادی" سر می‌دهند. جمعیت حاضر در آرامستان حدود دو هزار نفر تخمین زده می‌شود.

از چند روز قبل فراخوان‌های متعددی برای حضور مردم استان کردستان در مراسم چهلم مهسا امینی در سقز در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی گروهک های تجزیه طلب و ضد انقلاب منتشر شده است. خانواده امینی دیروز اعلام کرد مراسمی برای چهلمین روز فوت مهسا نخواهند داشت.

شب گذشته جدیدترین دروغ رسانه‌های ضد انقلاب با عنوان حضور علی دایی، حامد لک و وریا غفوری در مراسم چهلم مهسا امینی در فضای مجازی منتشر شد.

همین شایعه‌پراکنی باعث شد از ساعت 21 عده‌ای با خودرو در جلو هتل کورد سقز شروع به بوق‌‌زدن‌های ممتد و ایجاد ترافیک کنند که با دخالت پلیس متفرق شدند.

«حضور علی دایی در هتل کورد»، «ربوده‌شدن علی دایی و حامد لک از هتل کورد»، «بستن ورودی‌های منتهی به شهر سقز» و «حامد بهداد و ترانه علیدوستی نتوانستند وارد سقز شوند» از دیگر دروغ‌هایی بود که دیشب در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شد. شبکه‌های مجازی وابسته به گروهک‌های تجزیه طلب قصد تحریک مردم کردستان برای حضور در سقز را داشتند.

این در حالی‌ است که بر اساس اعلام استاندار کردستان هیچ هنرمند یا ورزشکاری به سقز سفر نکرده است.

استاندار کردستان بامداد امروز گفته بود: علی دایی در تهران و در خانه‌اش حضور دارد و هیچ چهره‌ای به سقز نیامده است.»

 

منبع خبر : فارس

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار