کد مطلب: 55157

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا درباره مذاکرات احیای برجام چه گفت؟

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا درباره مذاکرات احیای برجام چه گفت؟

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: در حال حاضر مشخص است که حصول توافق قریب‌الوقوع نیست. توافق در حال حاضر در دسترس نیست؛ چرا که که تقاضا‌های ایران از مرز‌های برجام فراتر رفته‌اند. ما طی هفته‌های اخیر اخباری در خصوص آمادگی ایران برای تغییر رویه دریافت نکرده‌ایم.

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز جمعه در کنفرانس خبری هفتگی خود در رابطه با مذاکرات هسته‌ای با ایران گفت: در حال حاضر مشخص است که حصول توافق قریب‌الوقوع نیست. توافق در حال حاضر در دسترس نیست؛ چرا که که تقاضاهای ایران از مرزهای برجام فراتر رفته‌اند. ما طی هفته‌های اخیر اخباری در خصوص آمادگی ایران برای تغییر رویه دریافت نکرده‌ایم.

وی ادامه داد: رئیس‌جمهور متعهد شده که ایران هرگز به سلاح هسته‌ای دست نیابد. ما مصمم به حفظ این تعهد هستیم. ما همچنان باور داریم که دیپلماسی موثرترین راه برای رسیدن به این هدف است. ما در حال حاضر همانند باقی جهان تمرکزمان را بر روی شجاعت مردم ایران گذاشته ایم و نه بر روی مذاکرات در یک کشور دیگر.

ند پرایس در خصوص "دستگیری یک آمریکایی در ایران" بیان کرد: من اطلاعی در اینباره ندارم و در جایگاهی نیستم که این مسئله را تایید کنم. ما با سوئیس که حافظ منافع ماست تماس داشته‌ایم. ما در موقعیتی نیستیم که به طور مستقل این گزارشات را تایید کنیم.

ند پرایس با تکرار ادعای فروش پهپاد ایرانی به روسیه برای جنگ در اوکراین، مدعی شد که این کشور علیه تمامی کسانی که به جنگ روسیه در اوکراین کمک کنند، تحریم‌های بیشتری وضع خواهد کرد.

وی در انتها مدعی شد که مطابق با ارزیابی آن‌ها، پرسنل ایرانی در کریمه حضور داشته‌ بودند.

 

منبع خبر : ايسنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار