کد مطلب: 54434

روایت نماینده زاهدان از وضعیت این شهر: افراد به ناحق کشته شده را جزو شهدا می آورند

روایت نماینده زاهدان از وضعیت این شهر: افراد به ناحق کشته شده را جزو شهدا می آورند

حسینعلی شهریاری نماینده مردم شهر زاهدان گفت: پزشکی قانونی تعداد کشته‌های حادثه هفته پیش این شهر را ۲۵ نفر اعلام کرده است، قول‌هایی داده شده که اگر در بررسی‌ها ثابت شود کسانی هم به ناحق کشته شده‌اند، آن‌ها را جزو شهدا بیاورند.

نماینده مردم شهر زاهدان گفت: پزشکی قانونی تعداد کشته‌های حادثه هفته پیش این شهر را ۲۵ نفر اعلام کرده است، قول‌هایی داده شده که اگر در بررسی‌ها ثابت شود کسانی هم به ناحق کشته شده‌اند، آن‌ها را جزو شهدا بیاورند.

حسینعلی شهریاری درباره آخرین وضعیت شهر زاهدان پس از حوادث چند روز گذشته در این شهر گفت: وضعیت زاهدان الحمدالله آرام است و توصیه همه این است که آرامش در این منطقه حفظ شود و مسئولان سیاسی و امنیتی هم قرار شده بررسی‌های لازم را انجام دهند.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه گروه‌های زیادی آمدند تا وقایع و حوادثی که در زاهدان اتفاق افتاده بود را بررسی کنند، عنوان کرد: وزیر کشور به زاهدان آمدند، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی هم یک تیم برای بررسی اتفاقات و حوادث رخ داده به این شهر فرستاد حتی قبل از اینکه وزیر کشور به زاهدان بیایند مشاورشان را برای بررسی و تحقق فرستادند، همچنین جلسات متعددی تشکیل شد نقطه نظرات معتمدان و اکثر نمایندگان شنیده شد و منتظر نتایج هستیم.

وی با اشاره به این‌که متاسفانه خسارات زیادی به اموال عمومی در این حوادث زده شده است، اظهار داشت: خسارات زیادی به بانک‌ها و دستگاه‌هایی مانند شهرداری که همیشه برای پرداخت حقوق مشکل دارند، زده شده است. خسارات زیادی به ماشین‌های آتش‌نشانی، آمبولانس‌ها و وسایل نقلیه زده شده است. سرقت‌های زیادی اتفاق افتاده است؛ یعنی قبل از این‌که جایی را آتش بزنند، سرقت انجام شده است و طبق آمار حدود ۲ هزار موتور از یک پارکینگ به سرقت رفته است همچنین تعداد قابل توجهی ماشین به سرقت رفته که تمامی این‌ها در دست بررسی است و امیدواریم که ان‌شاالله جمع‌بندی خوبی انجام شود.

شهریاری خاطرنشان کرد: قرار است افرادی که آسیب زده‌اند، شناسایی شوند. افرادی که به ناحق کشته شدند باید وضعیت‌شان در این جریانات مشخص شود و حق و حقوقی از هیچ کسی ضایع نشود. ضمن اینکه یکی از عزیزان سپاه که معاونت اطلاعات سپاه سلمان بودند و تعدادی افراد بسیجی که بسیجیان اهل سنت ما هم در میان آن‌ها بودند به شهادت رسیدند که مقرر شده است به این مسائل هم رسیدگی شود. قول‌هایی هم داده شده که اگر در بررسی‌ها ثابت شود کسانی هم به ناحق کشته شده‌اند، آن‌ها را جزو شهدا بیاورند.

وی درباره این‌که برخی مدعی هستند تعداد کشته‌های حادثه زاهدان به ۸۱ نفر رسیده است، گفت: آمار کشته‌ها دقیق باید بررسی شود. این‌که هرکسی یک اطلاعاتی می‌دهد درست نیست؛ در این خصوص یک اتفاقی افتاده و باید بررسی شود.

نماینده مردم زاهدان ادامه تاکید کرد: آمار را پزشکی قانونی اعلام می‌کند و طبق آماری که روز پنجشنبه از پزشک قانونی زاهدان گرفتم تعداد این اشخاص را ۲۵ نفر اعلام کردند، حال اینکه یک عده کشته شدند و این افراد را پزشک قانونی نبردند و به روستاها و جاهای دیگر بردند و دفن کردند در این خصوص ما آماری نداریم، فقط آماری را می‌توانیم ارائه دهیم که ثبت شده باشد، پزشکی قانونی آمارش این است. از این تعداد ۲۵ نفر هم ۶ نفر بسیجی و فرمانده سپاه بودند و ۱۹ نفر هم مابقی افراد بودند.

 

منبع خبر : ایرنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار