کد مطلب: 54245

بانک مرکزی اعلام کرد:

ارزان‌ترین و گران‌ترین قیمت هر متر آپارتمان در تهران

ارزان‌ترین و گران‌ترین قیمت هر متر آپارتمان در تهران

بانک مرکزی در گزارشی که به تازگی منتشر کرده است‌، به بررسی تغییرات قیمتی و تعداد معاملات انجام شده در آپارتمان و ساختمان‌های مسکونی در مناطق ۲۲گانه تهران در شهریور ماه سال جاری پرداخته است. قیمت ارزان‌ترین وگران‌ترین آپارتمان‌های مناطق ۲۲‌گانه تهران نیز در گزارش بانک مرکزی منتشر شده است.

 

آخرین آمار قیمت آپارتمان در سال ۱۴۰۱ توسط بانک مرکزی اعلام شد. طبق این آمار بالاترین قیمت هر متر آپارتمان در تهران ۸۷ میلیون و ۱۳۰ هزار تومان و پایین‌ترین قیمت ۲۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در شهریور ماه ثبت شده که فاصله ۶۵ میلیون و ۶۳۰ هزار تومانی قیمت در گران‌ترین و ارزان‌ترین منطقه را نشان می‌دهد. 

به گزارش فراز به نقل از ایسنا، بانک مرکزی در گزارشی که به تازگی منتشر کرده، به بررسی تغییرات قیمتی و تعداد معاملات انجام شده در آپارتمان و ساختمان¬‌های مسکونی در مناطق ۲۲گانه تهران در شهریور ماه سال جاری پرداخته است. 

براساس این گزارش، متوسط قیمت هر متر خانه در تهران به ۴۳ میلیون و ۲۱۶ هزار تومان رسیده که بیشترین قیمت هر متر خانه ۸۷ میلیون و ۱۳۰ هزار تومان در منطقه یک و کمترین آن با ۲۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در منطقه ۱۹ بوده است؛ بنابراین، فاصله قیمت هر متر آپارتمان در گران‌ترین و ارزان‌ترین منطقه تهران حدود ۶۵ میلیون و ۶۳۰ هزار تومان است. 

همچنین، مناطق سه و دو بعد از منطقه یک، جزو گران‌ترین مناطق تهران گزارش شده‌اند؛ به‌طوری که متوسط قیمت در منطقه سه، ۷۵ میلیون و ۹ هزار تومان و در منطقه دو، ۶۵ میلیون و ۴۸۱ هزار تومان است. 

علاوه بر این، مناطق ۱۸ و ۲۰، پس از منطقه ۱۹ ارزان‌ترین منطقه پایتخت گزارش شده‌اند و متوسط قیمت خانه در این مناطق به ترتیب ۲۲ میلیون و ۱۰ هزار تومان و ۲۳ میلیون و ۶۶۹ هزار تومان است. 

از سوی دیگر، بررسی گزارش بانک مرکزی از نظر تفاوت متوسط قیمت مسکن در مناطق ۲۲گانه تهران در شهریور ماه نسبت به مرداد ماه سال جاری بیانگر این است که ۱۲ منطقه تهران با افزایش قیمت مسکن در ماه موردنظر مواجه شده‌اند. بنابراین، قیمت خانه در ۱۰ منطقه از تهران در مقایسه با ماه قبل کاهش یافته است که شامل مناطق ۲.۳، ۴.۵، ۸.۱۱، ۱۳.۱۵، ۱۹ و ۲۱ می‌شود. 

طبق این گزارش، تعداد معاملات انجام شده در این ماه حدود ۶ هزار فقره بوده که در این بین، بررسی جزئیات تعداد معاملات انجام شده در مناطق ۲۲گانه شهر تهران نشان می‌دهد که در شهریور ماه امسال تعداد معاملات مسکن نسبت به ماه قبل در تمام مناطق تهران به جز منطقه ۲۱ کاهشی بوده است. 

در این بین، کم‌ترین تعداد معامله مسکن به منطقه ۱۹ با ۳۵ معامله و بیشترین تعداد معامله نیز به ترتیب به مناطق ۵.۲، ۱۰ و ۴ مربوط می‌شود که هر یک به ترتیب ۸۶۶.۶۰۹، ۵۲۴ و ۵۲۲ معامله مسکن داشته‌اند. 

در ادامه، متوسط قیمت و تعداد معامله مسکن در ۲۲ منطقه تهران در ششمین ماه سال جاری را مشاهده می‌کنید:

 

62394152

 

منبع خبر : ايسنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار

پربازدید ترین