کد مطلب: 53905

معاون رئیسی اعتراضات اخیر را به تلاش دشمن برای تخریب موفقیت‌های دولت ربط داد

معاون رییس جمهور گفت: موفقیت هایی که کشورمان در یک سال اخیر به دست آورد سبب شده تا امروز دشمن با ایجاد فتنه و آشوب نگذارد کام مردم شیرین شود.

ید محمد حسینی عصر پنجشنبه در همایش جهاد و شهادت در مکتب حاج قاسم سلیمانی و گرامیداشت ۱۱ هزار شهید اهل سنت کشور که در آستان مقدس امامزاده یحیی بن زید(ع) گنبدکاووس برگزار شد، گفت: دین اسلام و سیره نبی مکرم آن حضرت محمد(ص) به ما آموخته است که باید در برابر دشمنان ید واحده و بنیان مرسوس باشیم.

وی افزود: اگر مسلمانان در برابر دشمنان ید واحده باشند می‌توانند از حقوق یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون مسلمان دفاع کنند.

حسینی اضافه‌ کرد: امت اسلام باید با حفظ و تقویت وحدت و انسجام و نیز پایبندی به اصول و ارزش‌های الهی در جهت اهداف بلند اسلام و تحقق تمدن نوین اسلامی گام بردارند.

معاون امور مجلس رییس جمهور ادامه داد: این توانمندی و انسجام در امت اسلام وجود دارد و هرگاه آنها با هم متحد بودند دشمن نتوانسته به اهداف شوم خود دست یابد.

وی، ایجاد آشوب و بلوا در جامعه را یکی از برنامه‌های دشمنان برای برهم زدن نظم، امنیت و وحدت دانست و گفت: تنها با هوشیاری و آگاهی اقشار مختلف مردم و اقوام و مذاهب است که می‌توان از این فتنه‌ها عبور کرد.

حسینی، نگرانی از گرایش به اسلام را از دیگر عوامل دشمنی استکبار جهانی علیه ملت ایران دانست و افزود: امروز تمرکز دشمن روی ایران است و می‌خواهد به هر طریقی مانع موفقیت‌های کشورمان شود.

وی ادامه داد: همین موفقیت هایی که کشورمان در یک سال اخیر در توسعه روابط با همسایگان و اخیرا عضویت در پیمان شانگهای به دست آورد سبب شده تا امروز دشمن با ایجاد فتنه و آشوب نگذارد کام مردم شیرین شود.

معاون امور مجلس رییس جمهور همچنین گفت که دولت مصمم به خدمت به مردم است و این را در عمل ثابت کرده که دلسوز ولی نعمتان انقلاب است.

وی به نشست اخیر اعضای فراکسیون اهل سنت مجلس شورای اسلامی با رییس جمهور اشاره کرد و افزود: در این نشست کم سابقه رییس جمهور بر حفظ وحدت برای پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی تاکید کردند.

حسینی اضافه کرد: توجه به وحدت در ایران اسلامی و مسوولان آن از صدر تا ذیل یک نگاه راهبردی است و شعاری و مقطعی نیست.

وی وحدت و زندگی مسالمت آمیز اقوام ساکن در گلستان را در کشور نمونه دانست و گفت: باید تلاش شود این وحدت و انسجام همیشه حفظ و تقویت شود.

معاون امور مجلس رییس جمهور همچنین با تبریک هفته وحدت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان انقلاب و جنگ تحمیلی گفت: امروز امنیت، عزت و وحدت موجود در جامعه مرهون خون شهیدان است.

حسینی با تاکید بر ضرورت انتقال رشادت ها و ایثارگری های رزمندگان و شهیدان دوران دفاع مقدس به نسل جوان‌ افزود: شاید برخی‌ها با شنیدن رشادت های رزمندگان ما آن را افسانه بپندارند اما اینها یک واقعیت است و ما سختی زیادی برای حفظ انقلاب و پیروزی در جنگ تحمیلی که کشورهای زیادی از صدام حمایت می‌کردند، کشیدیم.

وی با تاکید بر خواندن وصایای شهیدان و مطالعه زندگی آنها توسط همه اقشار جامعه بالاخص جوانان ادامه داد: در دوران دفاع مقدس برخی رزمندگان ما با وجود زخمی شدن اما همچنان برای دفاع از کشور و نوامیس ملت در جبهه می‌ماندند.

 

منبع خبر : ایرنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار

پربازدید ترین