کد مطلب: 53872

اولین اظهار نظر رسمی پزشکی قانونی درباره‌ی علت مرگ مهسا امینی

سر مهسا امینی ضربه نخورده است!

سر مهسا امینی ضربه نخورده است!

مهدی فروزش -مدیرکل پزشکی قانونی تهران- در اولین اظهار نظر رسمی اعلام کرد اطلاعات منتشرشده در فضای مجازی واقعیت ندارد. تنها مستندات ما پرونده‌ی پزشکی درباره‌ی عمل جراحی مغز او در سال ۱۳۸۶ است.

 

مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران در اظهارنظر اولیه خود اعلام کرد: هیچ‌گونه آثاری از ضرب و جرح در ناحیه‌ی سر و صورت و آثار کبودی در اطراف چشم‌ها و شکستگی در قاعده‌ی جمجمه مهسا امینی مشاهده نشده است.

ایسنا به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه‌ نوشت: مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران در گفت‌وگویی اولین نتایج و نظرات این سازمان درمورد بررسی پرونده مهسا امینی را تشریح کرد.

مهدی فروزش درباره‌ی روند بررسی پرونده و علت این تحویل سریع گفت: «با توجه به دستورالعمل‌ها و آیتم‌های تعریف‌شده در سازمان پزشکی قانونی کشور در روند رسیدگی، فرایند پرونده‌های ارجاعی به این سازمان و همچنین با توجه به این که هویت جسد معلوم بوده است، به مستندات تعیین هویت نیاز نبود.»

 

او افزود: فرایند رسیدگی به پرونده‌های با هویت مشخص بسیار کوتاه‌تر از اجسادی‌ست که نامشخص و مجهول‌الهویه باشد. با توجه به اینکه هویت متوفی مهسا امینی مشخص بود، رسیدگی به این پرونده در کمترین مدت زمان صورت گرفت.

 

سابقه‌ی جراحی مغز مهسا امینی

فروزش در ادامه گفت: هرگونه اظهارنظر در سازمان پزشکی قانونی کشور درمورد پرونده‌های ارجاعی به این سازمان نیاز به مستندات دقیق و مستدل دارد. در این مورد خاص تا این لحظه مستندات پزشکی که بتوان به آن استناد کرد صرفاً یک پرونده‌ی بستری در بیمارستان آن هم در سال ۱۳۸۶ و در سن هشت‌سالگی متوفی است که این پرونده مربوط به جراحی مغز روی او در یکی از بیمارستان‌های تهران است.

 

به گفته‌ی مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران: در فضای مجازی اطلاع‌رسانی نادرست و غیرعلمی درمورد خروج خون از گوش‌ها، شکستگی قاعده جمجمه و صدمه به احشای داخلی بدن متوفی منتشر شده بود. باید اعلام کنیم در معاینه ظاهری و کالبدگشایی هیچ‌گونه آثاری از ضرب و جرح در ناحیه سر و صورت و آثار کبودی در اطراف چشم‌ها و شکستگی در قاعده جمجمه، مشاهده نشده است.

فروزش در این مورد اضافه کرد: در کالبدگشایی تنه و شکم نیز هیچ‌گونه آثاری از خونریزی، له‌شدگی یا پاره‌شدگی در احشای داخلی بدن مشاهده نشده است.

 

  • سعید ارسالی در

    براساس کلیپهای برخورد لباس شخصی ها و پلیس ها در جریان اعتراضات و آمار تعداد کشته شده ها که اکثر جوان و غیر مسلح بودند میتوان به راحتی حدس زد سر مهسا امینی توسط نگاه پر از خشم و نفرت گشت ارشادی ها ضربه خورده

  • جهاد تبیین ارسالی در

    سلام علیکم
    بهتر است اندکی صبر نماییم تا دلایل واقعی سکته قلبی خانم مهسا امینی توسط پزشکی قانونی مشخص گردد شاید یکی از دلایل ایجاد لخته خونی در قلب بعد تزریق واکسن های سمی کرونا باشد باید بررسی شود که آیا خانم امینی واکسن کرونا تزریق کرده اند و چند دوز و چه زمانی و در صورت اثبات ایجاد لخته خونی در قلب در اثر عوارض واکسن به جای گشت ارشاد و نیروی انتظامی از مافیای بهداشت و درمان کرونا هراس واکسن پرست بازخواست و دادگاهی نماییم امیدوارم دنبال کشف حقیقت باشیم نه فرصت طلبی و بهانه جویی

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار

پربازدید ترین