کد مطلب: 53770

واکنش خانواده مهسا امینی به اظهارات وزیر کشور: دروغ می‌گویند؛ او هیچ‌ بیماری‌ای نداشت

واکنش خانواده مهسا امینی به اظهارات وزیر کشور: دروغ می‌گویند؛ او هیچ‌ بیماری‌ای نداشت

پدر مهسا امینی در گفت‌وگو با روزنامه هم‌میهن: او هیچ بیماری‌ای نداشت و کسانی که می‌گویند، صرع یا بیماری زمینه‌ای داشته، دروغ می‌گویند.‏

یک روز پس از خاکسپاری مهسا امینی، موضوع دلایل مرگ او به تناقضی شدید در اظهارنظرهای مراجع مختلف تبدیل شده است. خبرگزاری فارس روز جمعه و تنها ساعتی پس از فوت این دختر ۲۲ ساله از ابتلاء او به صرع و دیابت خبر داده و مدعی شده بود که وی در سن ۵ سالگی یک عمل جراحی به دلیل تومور مغزی داشته. خبرگزاری فارس این اخبار را از قول یک منبع آگاه نوشته بود.

با این حال تنها ساعتی پس از این خبر فارس، پزشکی قانونی در موضعی رسمی اعلام کرد که جواب آزمایش ها و بررسی های لازم برای تشخیص دلایل و زمینه های فوت مهسا امینی بین ۲ تا ۳ هفته طول می کشند. این یعنی آنکه برای روشن شدن واقعیت باید تا آن زمان صبر کرد.

با این وجود برخی مراجع و مقامات رسمی در اظهارات خود اخبار خبرگزاری فارس را عینا تکرار کردند. زهره الهیان، نماینده عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس یکی از این افراد بود. شامگاه ۲۶ شهریورماه هم وزیر کشور دیگر مقامی بود که در اظهارنظری به تکرار اخبار منتشر شده توسط خبرگزاری فارس پرداخت و گفت: دلایل کامل پزشکی این اتفاق باید ارائه شود چرا که ظاهرا این مرحومه مشکلات پزشکی قبلی داشته است. البته چون گزارشات پزشکی قانونی تکمیل نشده نمی‌توان نظر قطعی داد ولی سابقه مشکلات پزشکی وجود داشته و براساس گزارشات این خانم در سن ۵ سالگی روی مغزشان عمل انجام شده است که توضیحات تکمیلی باید توسط مقامات رسمیِ این حوزه در آینده داده شود.

در این سوی قضیه اما خانواده مهسا امینی در گفت و گویی با روزنامه هم میهن، ادعای بیماری قبلی وی را تکذیب کرده اند. پدر مهسا امینی گفته است: او هیچ بیماری‌ای نداشت و کسانی که می‌گویند، صرع یا بیماری زمینه‌ای داشته، دروغ می‌گویند.

دایی مهسا امینی نیز در گفت و گویی دیگر با اعتماد آنلاین بیماری وی را تکذیب کرده و تاکید کرده: اینکه گفته می‌شود مهسا دچار بیماری قلبی مادرزادی بوده، دروغ مطلق است. ما از مهسا پرونده پزشکی داریم و می‌توانیم ارائه دهیم که مهسا کاملاً سالم بوده است. اصلاً تصور بر این باشد که او بیماری داشته آیا نباید رعایت حال چنین فردی را کرد؟ این که بدتر است.

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار

پربازدید ترین