کد مطلب: 53754

در سقز پس از خاکسپاری مهسا امینی چه خبر است؟

در سقز پس از خاکسپاری مهسا امینی چه خبر است؟

براساس گزارش‌های منابع محلی و خبرنگاران حاضر در سقز، جمعی از مردم این شهر پس از پایان خاکسپاری مهسا امینی مقابل فرمانداری سقز تجمع کردند. این تجمع باعث ایجاد تشنج هایی بین ماموران انتظامی و مردم شده است.

الهه محمدی،  خبرنگارروزنامه هم میهن که در سقز حاضر است نوشته که در نتیجه این شلیک‌ها، ۲ نفر به بیمارستان منتقل شده‌اند. برخی منابع محلی تعداد مجروحان را بیشتر ارزیابی می‌کنند. تجمع کنندگان شعارهایی در انتقاد از رویه مسئولان در قبال زنان سر می‌دادند.

همزمان خبر رسیده که وضعیت اینترنت در سقز هم مناسب نیست. گزارش‌های محلی حکایت از قطعی و کندی جدی اینترنت موبایل در برخی مناطق، به ویژه مقابل فرمانداری حکایت دارد. منابع محلی همچنین از کندی محسوس اینترنت ثابت از صبح امروز در سقز حکایت می‌کنند.

روزنامه هم میهن در حساب توئیتری خود درباره فضای فعلی سقز نوشته است: « بخشهایی از مردم پس از خاکسپاری مهسا امینی در اعتراض به اتفاق رخ داده و در خواست پیگیری، راهی فرمانداری سقز شدند. نیروهای پلیس بسیار پرشمار بود و مردم نیز با شعارهایی مرگ مهسا امینی را محکوم می‌کردند. پلیس نیز جهت متفرق کردن و ممانعت از تجمع اقدام به تیراندازی هوایی کرد.»

در فضای مجازی نیز فیلم ها و تصاویری از اوضاع سقز منتشر شده که شرایط این شهر را ملتهب نشان می دهد.

شب گذشته و ساعاتی پیش از تشیع مهسا امینی، اسماعیل زارعی کوشا استاندار کردستان در تماس تلفنی با پدر وی بر پیگیری جدی موضوع تاکید کرد. زارعی کوشا جمعه شب در حساب توییتری خود نوشت: در تماس با پدر محترم و صبور دخترمان مهسا امینی (ژینا) ضمن تسلیت به ایشان و مادر داغدارش، بر پیگیری جدی و بررسی دقیق علت حادثه و برخورد با هر گونه قصور و تقصیر احتمالی حسب دستور رئیس جمهور محترم تاکید کردم.

وی ادامه داد: از خداوند منان برای خانواده محترم و بازماندگان ژینا صبر و اجر طلب می کنم.

دیروز همچنین بهزاد رحیمی، نماینده سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی در گفت و  گو با ایا با تاکید بر لزوم اطلاع رسانی و اعلام نتایج بررسی‌های صورت گرفته از حادثه تلخ رخ داده برای مهسا امینی گفت: ما در کنار خانواده ایشان هستیم. انشالله ابعاد قضیه تا ساعات آینده روشن‌تر می‌شود.

وی تاکید کرده است: بعد از این حادثه در نامه‌ای به وزیر کشور خواستم که با توجه به سوءاستفاده رسانه‌ها و جریان های معاند، باید هر چه سریعتر ابعاد این قضیه روشن شده و به صورت کامل شفاف‌سازی و اطلاعات رسانی شود.

Fc2V8kcXEAIZSQR

تصویر یکی از افراد مضروب در سقز که در شبکه های اجتماعی منتشر شده است. 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار

پربازدید ترین