کد مطلب: 53719

تابعیت ایرانی ده نفر از قربانیان آتش‌سوزی خودرو در عراق تایید شد

تابعیت ایرانی ده نفر از قربانیان آتش‌سوزی خودرو در عراق تایید شد

مدیرکل پزشکی قانونی ایلام، با بیان اینکه هویت اولیه اجساد حادثه شوملی عراق مشخص شده، گفت: این شناسایی ابتدایی ۹۹ درصد به واقعیت نزدیک است.

مهرشاد طهماسبی چهارشنبه شب در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: چهار نفر از این اجساد متعلق به یک خانواده اصفهانی، چهار نفر دیگر هم اعضای یک خانواده ساکن استان تهران، یک نفر ازنا و یک نفر دیگر هم مجهول الهویه است.

وی با بیان اینکه در مجموع ۱۱ نفر در این حادثه تصادف منجر به آتش سوزی فوت کردند، افزود: از این تعداد، ۱۰ تن در محل حادثه جان خود را از دست دادند و از طریق جمعیت هلال احمر به پزشکی قانونی استان ایلام تحویل داده شدند. 

طهماسبی در مورد سرنوشت نفر یازدهم این حادثه هم توضیح داد: متوفی ساکن ازنا با جراحات وارده به بیمارستانی در عراق انتقال یافت و در بیمارستان فوت کرد؛ جسد این فرد نیز از طریق کارگزاران بیمه سما و با توجه به مدارک و مستندات به پزشکی قانونی ازنا از توابع استان لرستان منتقل شد.

وی یادآور شد: هویت اولیه ۹ نفر از اجساد بر اساس مستندات، مدارک و مشخصات ظاهری آنها مشخص شده است اما به دستور مقام قضایی اجساد آنها پس از تعیین هویت نهایی از طریق آزمایشات ژنتیکی و دی ان ای، در اختیار پزشکی قانونی استان های محل سکونتشان قرار خواهد گرفت.

طهماسبی ادامه داد: بستگان فوت شدگان ساکن اصفهان با حضور در استان ایلام از روی مشخصات ظاهری همچون باقیمانده البسه، زیورآلات و سایر فاکتورهای ابتدایی اقدام به شناسایی اولیه اجساد بستگان خود کردند و پیکر این افراد برای آزمایشات نهایی تحویل پزشکی قانونی استان اصفهان گردید و خانواده متوفیان ساکن تهران نیز با هماهنگی وزارت کشور برای شناسایی این اجساد به ایلام سفر می کنند.

وی گفت: از ابتدای ماه صفر تا ۲۳ شهریورماه با احتساب این افراد ۳۷ جسد تحویل پزشکی قانونی استان ایلام شده که فوتی های ناشی از حوادث رانندگی ۱۷ نفر، پنج جسد مربوط به دادپزشک (فوت افراد با مرگ مشخص مانند فوت بر اثر کهولت سن) و غیر تصادفی (نظیر سکته، گرمازدگی و بیماری های زمینه ای) هم پنج نفر بوده است.

به گزارش ایرنا، انفجار باک خودرو در منطقه شوملی عراق در ۱۶۰ کیلومتری مرز مهران که ۲۰ شهریور به وقوع پیوست، ۱۱ کشته و ۳۱ زخمی بر جا گذاشت.

در این سانحه سه خودرو در محدوده پمپ بنزین با یکدیگر برخورد کردند که باک بنزین یکی از خودروها موجب انفجار شد.

 

منبع خبر : ایرنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار

پربازدید ترین