کد مطلب: 53685

وزارت خارجه آمریکا: «رابرت مالی» از مذاکرات کنار گذاشته نشده

وزارت خارجه آمریکا: «رابرت مالی» از مذاکرات کنار گذاشته نشده

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا خبر برکناری نماینده ویژه این کشور در امور ایران را رد کرد.

«ند پرایس»، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به این سوال که «با توجه به گزارش‌های اخیر مبنی بر این که رابرت مالی از مذاکرات وین کنار گذاشته شده است، آیا او هنوز مسئول پرونده ایران است؟» توضیح داد: رابرت مالی نماینده ویژه ما در امور ایران است. او هنوز مسئول این تیم و تلاش‌های‌مان در اینجاست. او سرپرست یک تیم در این وزارتخانه است. مرتب در زمینه تلاش‌های‌مان برای رسیدن به بازگشتی دوجانبه به پایبندی به برجام و برنامه‌های احتمالی‌، با همکارانمان در کاخ سفید، وزارت خزانه‌داری، جامعه اطلاعاتی و دیگر بخش‌ها در ارتباط است.

پرایس در مورد روند گفتگوها برای احیای برجام نیز گفت: ما واکنش خودمان را نسبت به آخرین پاسخ ایران ارائه داده‌ایم اما قرار نیست به طور علنی و فراتر از آنچه درباره‌اش گفته‌ایم، جزئیات بیشتری مطرح کنیم. مسلما، تازه‌ترین پاسخ ایران ما را در موقعیتی قرار نداد که توافق را نهایی کنیم.

وی با ادعای این که پاسخ ایران از چند لحاظ، گامی به عقب بود، ادامه داد: برخی شکاف‌ها در هفته‌های اخیر بسته شده‌اند اما برخی دیگر به وضوح هنوز باقی مانده‌اند. بحث اصلی ما این است که هنوز برای انجام دادن یک توافق کار از کار نگذشته و دیر نشده است. همان‌طور که بارها گفته‌ایم، تا زمانی که ما عقیده داریم بازگشتی دوجانبه به پایبندی به برجام در راستای منافع ملی آمریکا باشد، ما این هدف دیپلماتیک را همچنان دنبال خواهیم کرد.

گفتنی است آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا روز دوشنبه رسیدن به توافق احیای برجام را بعید دانسته بود.

 

منبع خبر : شفقنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار

پربازدید ترین