کد مطلب: 53610

جشنواره ونیز ۲۰۲۲؛ محسن تنابنده بهترین بازیگر بخش افق‌ها شد، هومن سیدی برنده بهترین فیلم

جشنواره ونیز ۲۰۲۲؛ محسن تنابنده بهترین بازیگر بخش افق‌ها شد، هومن سیدی برنده بهترین فیلم

مراسم فرش قرمز اختتامیه هفتاد و نهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم ونیز برگزار شد. در این جشنواره محسن تنابنده بهترین بازیگر مرد بخش افق‌های جشنواره ونیز با فیلم «جنگ جهانی سوم» به کارگردانی هومن سیدی شد.

امروز شنبه ۱۱ سپتامبر مراسم فرش قرمز اختتامیه هفتاد و نهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم ونیز برگزار شد.

هفتاد و نهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم ونیز روز ۳۱ آگوست با نمایش فیلم «برفک» ساخته نوآ بامباک آغاز شد. در این دوره از جشنواره از کاترین دنو بازیگر و پل شریدر فیلمساز سرشناس دنیا با اهدای جایزه شیر طلایی تجلیل شد.

ریاست هیات داوران این دوره از جشنواره جولیان مور بازیگر برنده جایزه اسکار برعهده داشت. مور در روز اول جشنواره درباره حضورش در این فستیوال و تجربه داوری گفت: حضور در این جا یک افتخار شگفت انگیز و باورنکردنی برای من است. وقتی اولین بار پا به ونیز گذاشتم بازیگر سریال های سطح پایین بودم و انتظار نداشتم روزی اینجا و در بین اعضای داوران باشم.

لیلا حاتمی بازیگر ایرانی نیز یکی دیگر از داواران این دوره فستیوال بود.

در این جشنواره محسن تنابنده بهترین بازیگر مرد بخش افق‌های جشنواره ونیز  با  فیلم «جنگ جهانی سوم» به کارگردانی هومن سیدی شد.

محسن تنابنده این جایزه را به همسرش که در زمان فیلمبرداری فیلم باردار بوده است و همچنین تمام جامعه کارگران ایران تقدیم کرد.

در ادامه اختتامیه جشنواره فیلم ونیز ،  همچنین جایزه بهترین فیلم بخش افق ها به «جنگ جهانی سوم» ساخته هومن سیدی رسید.

 

1326931_131

 

در فیلم «جنگ جهانی سوم» بازیگرانی چون محسن تنابنده، ندا جبرئیلی، مهسا حجازی، نوید نصرتی، لطف‌الله سیفی و حاتم مشمولی به ایفای نقش پرداخته‌اند و پخش بین‌المللی این فیلم بر عهده محمد اطبایی کمپانی مستقل‌های ایرانی است.

 

 

 

منبع خبر : انتخاب

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار