کد مطلب: 53155

در صورت توافق، ۱۰۰ میلیون بشکه نفت ذخیره ایران وارد بازار می‌شود

در صورت توافق، ۱۰۰ میلیون بشکه نفت ذخیره ایران وارد بازار می‌شود

احیای برجام می‌تواند منجر به افزایش صادرات نفتی ایران و جبران کمبودها در بازار جهانی شود.

بلومبرگ در گزارشی درباره ارتباط قمیت نفت با مذاکرات احیای توافق هسته‌ای نوشت: جو بایدن رییس جمهور آمریکا روز یک‌شنبه با رهبران فرانسه، آلمان و انگلیس درباره احیای توافق هسته‌ای ایران گفت‌وگو کرد که می‌تواند منجر به افزایش تامین انرژی موردنیاز جهانی از سوی این عضو اوپک[ایران] شود.

در گزارش بلومبرگ به نقل از یک کارشناس اروپایی آمده است: در حالی که ممکن است در صورت انجام شدن توافق، چندین ماه طول بکشد تا ایران میزان تولیدات نفت خام را به مقادیر پیش از اعمال تحریم‌ها بازگرداند، آن‌ها در کوتاه مدت نیز قادر خواهند بود با اتکا به ذخایرشان صادرات را افزایش دهند.

بر اساس این گزارش، در صورت تحقق این امر و رفع تحریم‌های آمریکا، احتمال می‌رود نفت ایران سریع‌تر از پیش‌بینی‌ها وارد بازارهای جهانی شده و افت فروش نفت روسیه در اروپا را جبران کند.

در گزارش این رسانه بین المللی به احیای صادرات نفت ایران بعد از دستیابی به توافق در سال ۲۰۱۵ اشاره شده و آمده است که شتاب رشد تولید و صادرات نفت ایران دو برابر میزان پیش‌بینی‌شده بود.

در این گزارش همچنین مطرح شد، ایران طی ۱۲ ماه صادرات روزانه نفت خود را یک میلیون بشکه افزایش داد و تولید را نیز به سه میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه در روز رساند.

بر اساس این گزارش، ۱۰۰ میلیون بشکه نفت ذخیره شده ایران، در صورت لغو تحریم‌ها می‌تواند با سرعت زیادی وارد بازار شود.

 

منبع خبر : انتخاب

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار

پربازدید ترین