|
کد مطلب: 52126

عضو اتاق بازرگانی: داروهای بیماران خاص با کمترین قیمت به کشورهای همسایه قاچاق می شود

عضو کمیسیون اقتصاد سلامت اتاق بازرگانی تهران اظهار داشت: داروهای بیماران خاص و صعب‌العلاج در کشور تولید و حتی غیر قانونی قاچاق می‌شود. این داروها آنقدر با قیمت پایین عرضه می‌شود که برای کشورهای همسایه واردات غیرقانونی آن، منفعت بیشتری دارد تا واردات قانونی.

هاله حامدی‌فر، در سی و پنجمین نشست اتاق بازرگانی تهران گفت: تامین کنندگان ۹۷ درصد داروی کشور حال بدی دارند و الان باید به سرعت ورود کنیم. احساس خطر می‌کنیم و هشدار می‌دهیم که هر لحظه در بدترین شرایط تحریم دارویی قرار داریم.

وی افزود: ما باوجود مشکلات ارزی همه داروها رو تامین و تولید کردیم، دارویی در دنیا نیست که در ایران تولید نشود و توانستیم رضایت مردم و پزشکان را کسب کنیم.

عضو کمیسیون اقتصاد سلامت اتاق تهران تصریح کرد: داروهایی بیماران خاص و صعب‌العلاج در کشور تولید و حتی غیر قانونی قاچاق می‌شود. این داروها آنقدر با قیمت پایین عرضه می‌شود که برای کشورهای همسایه واردات غیرقانونی آن، منفعت بیشتری دارد تا واردات قانونی. حتی داروی تولید ما در کانادا نیز مشاهده شده‌است.

وی از ریاست اتاق بازرگانی تهران خواستار حمایت از اعتبار اعضای اتاق در مقابل هتاکان شد و گفت: باید به صورت قانونی با هتاکان و کسانی که به اعضای اتاق هجمه وارد می کنند برخورد شود.

 

منبع خبر : عصر ایران

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار