|
کد مطلب: 52013

مرعشی: شاید عمر دولت رئیسی زودتر به پایان برسد

دبیرکل حزب کارگزاران درباره رایزنی اصلاح‌طلبان با شورای نگهبان برای حل‌وفصل مسئله ردّ صلاحیت‌ها گفت: شورای نگهبان کاره‌ای نیست و تصمیم در جای دیگری گرفته می‌شود. رایزنی با شورای نگهبان بی‌فایده است؛ زیرا شورای نگهبان تصمیم‌گیری نمی‌کند.

حسین مرعشی، دبیرکل حزب کارگزاران در مصاحبه با سایت «قرن نو» درباره انتخابات سال گذشته گفت: نتیجه انتخابات ۱۴۰۰ از پیش معلوم بود و می‌دانستیم که آقای رئیسی رئیس‌جمهور می‌شود. ایشان سابقه اجرایی نداشت و اساساً برنامه‌ای ارائه نکرد.

 

وی با بیان اینکه دولت تا کنون کاری نکرده افزود: دولت باید در اولین اقدام خود یک لایحه را به مجلس می‌فرستاد و جلوی کسری بودجه را می‌گرفت؛ اما در نهایت ما در لایحه بودجه دیدیم که به کسری بودجه اضافه شد. همچنین  باید به‌سرعت مذاکرات احیای برجام را آغازمی‌کرد. البته دولت به آن می‌گوید رفع تحریم‌ها اما ما می‌گوییم احیای برجام. بااین‌حال، دیدیم که این اقدام بسیار دیر انجام شد. آقای رئیسی سابقه کار اجرایی ندارد و مشخصاً دولت تا به الآن کاری انجام نداده است.

 

مرعشی درباره جراحی اقتصادی دولت اظهار داشت: من جراحی اقتصادی ندیدم و اسم این اقدام را جراحی اقتصادی نمی‌گذارم. مردم هشت سال با تورم چهل‌درصدی زندگی کردند و حال نمی‌توان با دادن یارانه ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی به آنان گفت که باید با تورم شصت‌درصدی زندگی کنید. چنانچه دولت با حذف ارز ترجیحی، کسری بودجه را افزایش داد. وی با اشاره به تبدیل شدن برخی ازحامیان رئیسی به منتقد وی گفت: بعید نیست که دولت آقای رئیسی زودتر به پایان برسد.

 

مرعشی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به افق مذاکرات احیاء برجام پیش بینی کرد که ایران و آمریکا حتی بدون خروج سپاه پاسداران از لیست سیاه با هم توافق خواهند کرد.

 

منبع خبر : قرن نو

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار