کد مطلب: 52011

ورود حراست فدراسیون به قراردادهای عجیب بازیکنان

رئیس حراست فدراسیون فوتبال گفت: هر موضوعی که در بند قراردها به صرفه و صلاح فوتبال نباشد، محکوم است.

محمدحسین حمیسی درباره اینکه با توجه به مسائل مطرح شده نسبت به افزایش بی‌رویه مبلغ قرارداد بازیکنان در فصل جدید لیگ برتر، آیا حراست فدراسیون فوتبال راهکارهایی برای کنترل این موضوع و برخورد با متخلفان در نظر گرفته است، اظهار داشت: با توجه به شرایط فعلی، حراست فدراسیون طبق تعامل با سازمان لیگ به این مسائل ورود خواهد داشت. تمام موارد مطرح شده را بررسی کرده و براساس منافع و مصالح فوتبال کشور اقدام خواهیم کرد.

وی درمورد مطرح شدن بندهای عجیب و غریب در مفاد برخی از قراردادها مثل بند فسخ قرارداد بدون پرداخت غرامت در صورت داشتن پیشنهاد خارجی پس از پایان جام جام جهانی، توضیح داد: درمورد بند قراردادها به این دلیل که هنوز به سازمان لیگ ارسال نشده نمی‌توان نظر دقیقی داد. البته باید دید چرا چنین اتفاقاتی می‌افتد و علت‌ این موارد باید توسط کارشناسان و در ادامه کارگروهی که در سازمان لیگ بررسی شود. باید دید این بندها براساس منافع باشگاه‌ها است؟ در قراردادها منافع باشگاه و بازیکن باید لحاظ شود و در نهایت باید منافع فوتبال ملی در نظر گرفته شود.

رئیس حراست فدراسیون فوتبال تصریح کرد: برخی باشگاه‌ها شکوائیه خود را درباره مسائل نامتعارف مالی به ما رسانده‌اند. باید این نظرات را در قالب یک کار کارشناسی با حضور متخصصان امر و حتی خود مدیران برنامه‌ها بررسی کنیم تا مشخص شود علت و عوامل چنین قول و قرارهایی چیست. هنوز باشگاه‌ها در مرحله نقل و انتقالات هستند و قراردادهای خود را برای سازمان لیگ ارسال نکرده‌اند اما پس از دریافت قراردادها، تلاش می‌کنیم قبل از صدور کارت بازی برای بازیکنان همه ارزیابی‌های لازم را صورت داده و به جمع بندی نهایی برسیم. هر موضوعی که به صرف و صلاح فوتبال ملی و باشگاهی نباشد محکوم است و با یک نظر کارشناسی با آن برخورد خواهد شد.

وی درباره اینکه مدیران باشگاه استقلال مدعی هستند باشگاه رقیب به سعید صادقی قول داده در صورت عقد قرارداد با این تیم، راهی جام جهانی خواهد شد، گفت: اصل را بر این می‌گذاریم چنین ادعایی واقعیت ندارد زیرا اینکه باشگاهی به بازیکن وعده بدهد در صورت عقد قرارداد با تیم ما با تیم ملی به جام جهانی می‌روی، یک تخلف است. حراست فدراسیون فوتبال و کمیته اخلاق هم به ماجرا ورود کردند و حتی از فرد مدعی خواستند با حضور در جلسه کمیته اخلاق توضیحاتش را ارائه بدهد.

حمیسی درخصوص اینکه آیا قرار است سقف قرارداد 8 میلیاردی برای بازیکنان در نظر گرفته شود، عنوان کرد: برای رسیدن به یک مبلغ باید پیشنهاد باشگاه‌ها و البته تمام نظرات کارشناسی را بررسی کرد. این کار تخصصی است و نیاز به ارزیابی دارد. برای رسیدن به یک فرمول خاص باید نظرات را در کارگروه مشخصی جمع آوری کرده و همه دست اندکاران کمک و یاری بدهند تا فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ بهترین تصمیم را عملیاتی کنند.

 

منبع خبر : انتخاب

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار