کد مطلب: 51665

طلا؛ آرامش پس از طوفان

قیمت طلا در شروع بازار امروز دوشنبه اندکی کاهش یافت اما بعد از آن در معاملات پرنوسان روز دوشنبه تثبیت شد زیرا تضعیف دلار باعث تقویت شمش با قیمت دلار شد؛ اگرچه برخی از سرمایه‌گذاران به دارایی‌های پرریسک‌تر در آسیا روی آورده بودند.

بهای هر اونس طلا تا ساعت ۷ و ۴۶ دقیقه صبح به وقت شرقی با ۵.۳۰ درصد افزایش به ۱۸۵۹ دلار و ۴۰ سنت رسید و قیمت طلای آمریکا نیز با ۰.۲۹ درصد افزایش به ۱۸۶۰ دلار و ۴۰ سنت رسید.

مت سیمپسون، تحلیلگر ارشد بازار سیتی ایندکس گفت: با تعطیلات سه روزه در ایالات‌متحده که به معنای نقدینگی کمتر از حد معمول است و عدم داده‌های سطح بالا تا روز چهارشنبه، ممکن است متوجه شویم که طلا در محدوده محدود خود در حدود ۱۸۵۰ دلار باقی خواهد ماند؛ مگر اینکه کاتالیزور جدیدی وارد شود. دفاتر دولت فدرال، بازارهای سهام و اوراق قرضه و فدرال رزرو روز دوشنبه به دلیل تعطیلات روز یادبود در ایالات‌متحده تعطیل خواهند بود.

بخش بزرگی از عملکرد ضعیف طلا به دلیل حرکت سرمایه‌گذاران به سمت پول نقد با کاهش بازارهای سهام بوده است، در حالی که قرنطینه در چین نیز تقاضا را کاهش داده است. به طور معمول، ماه ژوئن برای طلا یک ماه نزولی است اما به نظر می‌رسد این الگوی فصلی یک ماه به جلو منتقل شده است.

سهام آسیایی با افزایش قیمت وال‌استریت همراه شدند؛ در حالی که دلار نزدیک به پایین‌ترین حد پنج هفته‌ای قرار گرفت زیرا سرمایه‌گذاران پس از افزایش شدید در ژوئن و جولای بر روی کاهش احتمالی انقباض پولی ایالات‌متحده شرط‌بندی کردند.

دلار ضعیف‌تر، شمش را برای خریدارانی که ارزهای دیگر دارند جذاب‌تر می‌کند. نرخ‌های بهره کوتاه‌مدت بالاتر ایالات‌متحده، هزینه فرصت نگهداری شمش‌های غیر بازده را افزایش می‌دهد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۱ درصد افزایش به ۲۲.۱۳ دلار رسید؛ پلاتین با ۰.۱ درصد رشد به ۹۵۴ دلار و ۵۱ سنت رسید و پالادیوم با ۰.۸ درصد افزایش به ۲۰۷۹ دلار و ۳۹ سنت رسید.

 

منبع خبر : ايسنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار