کد مطلب: 50727

افزایش نرخ بیکاری در سومین اقتصاد بزرگ جهان

نرخ بیکاری ژاپن به ۲.۸ درصد افزایش یافت زیرا افزایش موارد ابتلا به کروناویروس و محدودیت‌ها، فعالیت‌های بخش خدمات را تحت تاثیر قرار داد، اگرچه داده‌های دولتی نشان می‌دهد که ارزیابی در دسترس‌بودن شغل در ژانویه به بالاترین میزان در ۲۱ ماه گذشته رسیده است.

تاکومی سونودا، اقتصاددان ارشد موسسه تحقیقاتی بانک مرکزی شینکین گفت: شیوع کووید-۱۹ در ماه فوریه فعالیت‌های اقتصادی را متوقف کرد و این روند در ماه مارس ادامه یافت که برای وضعیت اشتغال فعلی مناسب نیست.

تعداد کارکنان در ژانویه اولین کاهش در سه ماه اخیر را به ثبت رساند زیرا استعفاها به دلیل شرایط نامساعد کسب‌وکار ۷۰ هزار نفر افزایش یافت.

بخش‌های خرده‌فروشی، آموزش و حمل‌ونقل از شیوع سویه اُمیکرون که منجر به از بین رفتن بیش از صد هزار شغل در هر یک از این صنایع در ژانویه نسبت به ماه مشابه سال گذشته شد، به شدت آسیب دیدند.

داده‌های وزارت کار نشان داد که نسبت شغل به متقاضیان در ژانویه ۱.۲۰ بود که ۰.۰۳ واحد نسبت به ۱.۱۷ ماه قبل و بالاتر از پیش‌بینی ۱.۱۶ نظرسنجی رویترز بود و همچنین بالاترین میزان از ۱.۳۱ در آوریل ۲۰۲۰ بود.

مشاغل با نگاهی به آینده و کاهش موارد ابتلا باز خواهند گشت اما افزایش عدم اطمینان اقتصاد جهانی در مورد بحران اوکراین، تولیدکنندگان را نسبت به سرمایه گذاری و استخدام محتاط می‌کند.

 

منبع خبر : ايسنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار