کد مطلب: 50110

تذکر کمیسیون اقتصادی مجلس به وزارت اقتصاد/ رییس کل بیمه مرکزی باید هر چه زودتر معرفی شود

کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در خصوص تعلل در معرفی رئیس کل جدید بیمه مرکزی جمهوری اسلامی به احسان خاندوزی وزیر اقتصاد تذکر داد.

حجت‌الاسلام محمد باقری بنایی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در بسیاری از بخش‌ها به ویژه بیمه مرکزی، شاهد نوعی تعلل در انتخاب رییس و مدیران عامل جدید شرکت های بیمه هستیم که ای کاش این اتفاق رخ نمی‌داد، چراکه هرگونه تاخیر در انتخاب رییس و اعضای هیئت مدیره، ضربات سنگینی را بر بدنه بیمه کشور، به ویژه بیمه مرکزی و شرکت‌های بیمه‌ای وارد خواهد کرد.

باقری بنابی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که دلیل تأخیر در انتخاب رییس بیمه مرکزی چیست؟ به خبرنگار “پایشگر” گفت: بنگاه‌های اقتصادی و وزارتخانه‌هایی که دغدغه دارند باید وضعیت  مدیران عامل و مسئولان آنها مشخص شده و هر چه زودتر تعیین تکلیف شوند تا سریعتر مشکلات مردم حل شود.

او افزود: در بسیاری از بخش‌ها به ویژه بیمه مرکزی، شاهد نوعی تعلل در انتخاب رییس و مدیران عامل  شرکت‌های بیمه هستیم که ای‌کاش این اتفاق رخ نمی‌داد، چراکه هر گونه تاخیر در انتخاب رییس و اعضای هیئت مدیره، ضربات سنگینی را بر بدنه بیمه کشور به ویژه بیمه مرکزی و شرکت‌های بیمه‌ای وارد خواهد کرد. سیاستگذاری‌هایی که این دولت انجام داده، به ویژه در بحث بیمه همگانی که مجلس یازدهم آن را به تصویب رسانده است دچار مشکلاتی است، از این رو با تعیین تکلیف سریع‌تر بیمه مرکزی، برخی بیمه‌ها هم تعیین تکلیف خواهند شد.


 

منبع خبر : پایشگر

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار