|
کد مطلب: 49843

احتمال توسعه آتش در پتروپالایشگاه قزوین

رئیس هیات مدیره اتحادیه صادر کنندگان فرآوردهای نفت و گاز و پتروشیمی از وقوع یک آتش سوزی در پتروپالایشگاه چرم شهر قزوین خبر داد.

حمید حسینی  با بیان این که این حادثه تاکنون ۴ نفر فوتی داشته است و کل واحد به طور کامل سوخته شده است اظهار کرد:‌ نگرانی در رابطه با توسعه آتش و سرایت به سایر واحدها وجود دارد.

وی علت وقوع این حادثه را بی احتیاطی بخش فنی عنوان کرد و گفت:‌ انجام جوشکاری در یک مخزن که حاوی فرآورده‌ی نفتی بود علت این حادثه شد.

او با بیان این که اتحادیه تاکنون این مساله را پیگیری کرده بود اما نتیجه نداشت، وزارت نفت باید این این فراورده های نفتی انبار شده را تعیین تکلیف کند، گفت:‌زمانی که روغن را  تصفیه و پالایش می‌کنند فرآوردهای سوختی ایجاد می‌شود که به آن سوخت تقطیری می‌گویند. تا پیش از این این سوخت سوزانده می‌شد که محیط زیست جلوی آن را گرفت.

حسینی افزود: در چند سال گذشته از ستاد مبارزه با قاچاق مجوز صادرات را گرفته بودیم اما اکنون ستاد دیگر مسئولیتی قبول نمی‌کند.

وی افزود: مکاتبات متعددی را با وزارت صنعت و ستاد مبارزه با سوخت در این راستا برگزار کرده ایم اما این وزارت خانه نیز پاسخگو نیست و  توجهی به واحدهای پایین دست نمی‌کند. وزارت نفت نیز اعلام می‌کند به دلیل این که خصوصی سازی صورت گرفته در این راستا مسئولیتی ندارد.

وی تاکید کرد: باید تکلیف این واحدها مشخص شود چرا که احتمال آتش سوزی و وقوع تلفات مالی و جانی وجود دارد. لذا باید قبل از وقوع حادثه به فکر پیشگیری باشیم.

به گفته‌ی حسینی، آتش سوزی امروز آلودگی زیادی را برای شهر قزوین به وجود آورده که اگر از اکنون تدبیری لحاظ نشود واحدهای دیگر نیز دچار این حادثه خواهد شد.

 

 

 

منبع خبر : ايسنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار