کد مطلب: 49518

مدیرعامل گوگل روی صندلی داغ

قاضی فدرال کالیفرنیا در حکمی اعلام کرد شاکیانی که گوگل را به ردیابی غیرقانونی استفاده آنها از اینترنت در حالت وبگردی ناشناس متهم کرده اند، می توانند از مدیرعامل این شرکت به مدت دو ساعت سوال کنند.

در شکایتی که در ژوئن سال ۲۰۲۰ تنظیم شد، کاربران گوگل را متهم کردند با ردیابی استفاده آنها از اینترنت هنگامی که از مرورگرکروم در وضعیت خصوصی (Private) استفاده می کردند، به صورت غیرقانونی حریم خصوصی آنها را نقض کرده است. شاکیان مدعیهستند سوندار پیچای، مدیرعامل گوگل اطلاع شخصی و انحصاری از مسائل مربوط به مرورگر کروم و نگرانیهای حریم خصوصی داشتهاست.

خوزه کاستانیادا، سخنگوی گوگل به رویترز گفت: درخواستهای جدید غیرمنطقی و زیاده روی است. در عین این که گوگل ادعاهای مطرحشده در این شکایت را قویا رد می کند، با درخواستهای بی شمار شاکیان همکاری کرده است و به دفاع قوی از خود ادامه می دهد.

پیچای در سال ۲۰۱۹ هشدار داده بود توصیف وضعیت وبگردی ناشناس (Incognito) مرورگر کروم به عنوان "خصوصی"، مشکل سازخواهد بود با این حال وضعیت مذکور تغییری داده نشد زیرا مدیرعامل گوگل نمی خواست این قابلیت زیر ذره بین برود.

سوزان فان کولن، قاضی آمریکایی در سن خوزه کالیفرنیا اعلام کرد وکلای شاکیان می توانند از پیچای سوال کنند.

بر اساس گزارش رویترز، گوگل پیش از این روشن کرده بود که وضعیت Incognito تنها ذخیره کردن اطلاعات در دستگاه کاربر را متوقفمی کند و با این شکایت مبارزه می کند. افشاگریهای مربوط به حریم خصوصی باعث شده است گوگل که زیرمجموعه آلفابت است، درسالهای اخیر هدف تفحص رگولاتوری و پیگرد قانونی قرار گیرد؛ به خصوص که نگرانیهای عمومی رو به رشدی نسبت به جاسوسی آنلاینبه وجود آمده است.

 

منبع خبر : ايسنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار