کد مطلب: 49224

کاهش ۳۶ درصدی آب ورودی به سدهای تهران

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران از کاهش 36 درصدی میزان ورودی به سدهای تامین کننده آب تهران از ابتدای سال آبی تاکنون در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

"یوسف رضاپور" با بیان این مطلب اظهار کرد: میزان ورودی به سدهای پنجگانه در حال بهره‌برداری این شرکت از ابتدای سال آبی تا کنون معادل 104.8 میلیون مترمکعب بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 36 درصد کاهش داشته است.

وی همچنین موجودی فعلی مخازن سدهای تهران را 360 میلیون مترمکعب  عنوان کرد و افزود: این میزان در مقایسه با ذخیره 624 میلیون مترمکعبی روز مشابه سال گذشته حدود 264 میلیون مترمکعب کاهش را نشان می‌دهد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران همچنین اضافه کرد: میزان بارندگی در حوزه عملکردی استان تهران از ابتدای سال آبی تاکنون 47.5 میلیمتر است که نسبت به سال قبل 59 درصد و نسبت به بلندمدت بالغ بر 31 درصد کاهش بارش را نشان می‌دهد.
رضاپور تصریح کرد: هم اکنون حجم آب سد امیرکبیر حدود 57 میلیون مترمکعب است در حالی که این میزان در روز مشابه سال گذشته 108 میلیون مترمکعب بوده است. علاوه بر این حجم آب سد لتیان نیز از 36 میلیون مترمکعب در سال گذشته به 23 میلیون مترمکعب رسیده است.
وی یادآور شد: همچنین حجم آب سد طالقان هم اکنون 183 میلیون متر مکعب است که در سال گذشته 258 میلیون متر مکعب بوده و حجم آب سد ماملو از 161 میلیون مترمکعب به 75 میلیون مترمکعب رسیده است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران در پایان با تاکید بر اینکه مشکل کم آبی در استان تهران همچنان ادامه دارد و شهروندان عزیز باید صرفه‌جویی و مدیریت مصرف را همچنان جدی بگیرند، خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط استان و کشور انتظار می‌رود همکاری‌ها افزایش یابد تا با یک شرایط مطمئن‌تر آب شرب مردم را به صورت پایدار تامین کنیم.

 

منبع خبر : ایلنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار