کد مطلب: 49214

معاون وزیر جهاد کشاورزی:

ادعای غیراستاندارد بودن محصولات کشاورزی بی اساس است

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت:اطمینان می‌دهم که محصول کشاورزی و غذای ایران در سلامت کامل است و برخی صحبت‌های مطرح شده در خصوص غیر استاندارد بودن محصولات و میزان نیترات در محصولات کشاورزی کاملاً بی اساس است.

محمدمهدی برومندی افزود: کمترین مصرف کود شیمیایی در واحد سطح را در دنیا سوریه و مراکش دارند و پس از این کشورها ایران در رتبه سوم قرار دارد و مصرف کود در ایران از کشورهای اروپایی و بسیاری کشورهای دیگر کمتر است.
وی گفت: اطمینان می‌دهم که محصول کشاورزی و غذای ایران در سلامت کامل است و برخی صحبت‌های مطرح شده در خصوص غیر استاندارد بودن محصولات و میزان نیترات در محصولات کشاورزی کاملاً بی اساس است.
برومندی ادامه داد: در یک سال اخیر به دلیل برداشته شدن یارانه ۴۲۰۰ تومانی و افزایش قیمت کودهای وارداتی حتی با کم مصرفی کود مواجه ایم و به هیچ وجه محصول ایرانی به دلیل وجود غیر استاندارد نیترات در آن از کشورهای دیگر برگشت نخورده است.
وی گفت: در محیط‌های گلخانه‌ای تولیدات گلخانه‌ای هم دارای مسئول فنی هستند و نظارت کلی بر این تولیدات صورت می‌گیرد.
معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی افزود: کشورمان سالانه ۸ میلیون تن محصول کشاورزی صادر می‌کند که اگر کوچکترین مشکلی در کشاورزی وجود داشت این میزان صادرات هرگز صورت نمی‌پذیرفت.

منبع خبر : ايسنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار