کد مطلب: 49011

پهلوگیری در بنادر به شرط رعایت مقررات کرونایی

افزایش نظارت بر شناورها

مسوول هماهنگی مقابله با کرونا در بنادر کشور گفته است که همزمان با گسترش سویه جدید کرونا (اومیکرون) مقررات پهلوگیری کشتی‌ها در بنادر و کنترل خدمه با سختگیری بیشتری انجام می‌شود.

«جواد چنگیزپور» صبح دوشنبه از سختگیری در بنادر کشور برای کنترل شرایط بهداشتی کشتی‌ها خبر داد و افزود: پروتکل اصلی سازمان بنادر در قبال کشتی‌های ورودی به بنادر این است که هیچ کشتی‌ قبل از اینکه وضعیت کرونای خدمه آن تعیین تکلیف شود، نمی تواند کنار اسکله پهلو بگیرد.

مسوول هماهنگی مقابله با کرونا در بنادر کشور ادامه داد: هیچ دستورالعمل جدیدی از طرف وزارت بهداشت به سازمان بنادر ابلاغ نشده است، اما پروتکل‌های قبلی کرونایی با سختگیری بیشتری در بنادر اجرایی می شود.

وی گفت: بر این اساس روند اجرایی مقررات پهلوگیری کشتی در بنادر تشدید و با سختگیری بیشتری اجرایی می‌شود.

به گفته چنگیزپور کشتی‌ها اکنون در لنگرگلاه که فاصله ۱۰ مایلی با اسکله دارد می مانند و گروه نظارت کشتی متشکل از حراست، گارد دریایی، نیروی انتطامی، وزارت بهداشت و قرنطینه با هم در لنگرگاه شرایط بهداشتی خدمه را چک می‌کنند و اگر شرایط طبیعی بود اجازه پهلوگیری کشتی ها وجود دارد.

جزییات ورود اتباع آفریقای جنوبی از بندر امام به کشور

مسول مقابله با کرونا در بنادر کشور با اشاره به خبر مربوط به ورود کشتی حامل اتباع آفریقای جنوبی، هند و پاکستان به بندر امام خمینی، توضیح داد: بندر امام یکی از دو بندر بزرگ کشور است که از گوشه کنار جهان کشتی های بزرگ وارد این بندر می شوند؛ بسته به نیاز، خرید و سفارش کالا و نوع کالاهای اساسی از مقاصد گوناگون، کشتی وارد بندر امام می شود و این یک فرایند طبیعی است؛ به همین دلیل هم زمان با گسترش سویه های جدید کرونا در جهان اجرای پروتکل های بهداشتی را در بنادر تشدید می‌کنیم.

وی درباره کنترل وضعیت جسمی خدمه کشتی مورداشاره که بدون قرنطینه وارد کشور شدند نیز افزود: سازمان بنادر وظیفه خود در قبال کنترل دستورالعمل های بهداشتی در بنادر را انجام می‌دهد و نمی توانیم در وظایف سایر ارگان‌ها دخالتی داشته باشیم.

به گفته این مقام مسوول، خدمه کشتی نامبرده توسط همکاران وزارت بهداشت تست کرونا دادند و با منفی بودن جواب تست خدمه، بعد از پهلوگیری کشتی در بندر با اجازه پلیس گذرنامه اجازه خروج از کشتی گرفتند. 

روز گذشته دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز اعلام کرد که اجازه ورود اتباع کشورهای هند، پاکستان و آفریقای جنوبی داده شده و آنها از کشتی خارج و وارد شهر شدند.
 

 

منبع خبر : جمهوری اسلامی ایران

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار