کد مطلب: 48714

باران جنوب استان همدان را فرا می‌گیرد

کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان گفت که در پی نفوذ یک سامانه ضعیف و افزایش میزان رطوبت هوا، بارش باران نیمه جنوبی استان همدان را فرا می‌گیرد.

«سید محسن موسوی» روز چهارشنبه افزود: بر اساس بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی ماهواره‌ای، آسمان بیشتر نقاط استان در ۲۴ ساعت آینده صاف تا قسمتی ابری همراه با افزایش ابر، بارش باران و مه رقیق  پیش‌بینی می‌شود. وی اظهار داشت: میزان رطوبت هوا از عصر پنجشنبه افزایش می‌یابد و در روز جمعه در نیمه جنوبی استان به صورت بارش باران و در نیمه شمالی به صورت ابرناکی هوا نمایان می‌شود.

موسوی افزود: از روز شنبه آتی، با خروج سامانه بارشی، هوای سرد در استان حاکم خواهد شد.

وی ادامه داد: در چند روز آینده میزان آلاینده های جوی نیز در مناطق شهری و صنعتی استان افزایش می‌یابد.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی همدان افزود: در ۲۴ ساعت گذشته نهاوند و اسدآباد با ۱۳ درجه سانتیگراد بالای صفر گرم‌ترین و قهاوند با پنج درجه سانتیگراد زیر صفر، سردترین نقاط استان همدان بودند.

وی اظهار داشت: بیشینه دمای هوای همدان نیز در ۲۴ ساعت گذشته ۱۲ درجه سانتیگراد بالای صفر و کمینه آن به سه درجه سانتیگراد زیر صفر به ثبت رسیده است.

آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار