کد مطلب: 48687

ابلاغ برگزاری حضوری امتحان پایان ترم به دانشگاه‌ها

امتحانات در کدام مناطق مجازی است؟

مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی و آموزش عالی وزارت علوم از برگزاری امتحانات پایان ترم در تمامی دانشگاه‌ها به صورت حضوری خبر داد.

 به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمدرضا آهنچیان مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی و آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری درباره نحوه برگزاری دروس عملی دانشجویان در ترم جاری گفت: دانشگاه‌ها از تابستان ۱۳۹۹ کلاس‌های عملی را به شکل حضوری در قالب برنامه‌های جداگانه و مجزا در طول ترم برگزار کردند تا به این صورت کیفیت آموزش‌های دانشجویان کاهش نیابد. در حال حاضر دروس عملی در بسیاری از دانشگاه‌ها به شیوه حضوری و فشرده برگزار می‌شود.

آهنچیان درباره نحوه برگزاری امتحانات پایان ترم جاری گفت: امتحانات پایان ترم با تاکید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و ستاد از سرگیری آموزش به شیوه حضوری برگزار خواهند شد و به دانشگاه‌ها اعلام کرده‌ایم تا مقدمات حضور دانشجویان در دانشگاه‌ها را برای اجرایی شدن مراحل امتحانات آماده کنند و زمان آن را که معمولا دو هفته است گسترش دهند تا امکان برنامه‌ریزی برای دانشگاه‌ها آسان‌تر باشد.

امتحانات در مناطق قرمز مجازی می‌شوند

مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی و آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: دانشگاه‌هایی که در زمان امتحانات پایان ترم جزو مناطق قرمز به شمار بیایند باید آموزش و امتحانات را به شیوه غیرحضوری برگزار کنند.

آهنچیان گفت: دانشگاه‌ها موظف به برگزاری امتحانات پایان ترم به شیوه حضوری هستند و اگر دلیلی مبنی بر محدودیت‌های پیش رو در انجام ندادن این امر دارند باید آن را اعلام کنند. دانشگاه‌هایی که در شرایط قرمز قرار دارند انتظار مطرح کردن این موضوع می‌رود و پس از بررسی‌های وزارت علوم اگر بحث سلامتی جامعه دانشگاهی در میان باشد از سوی وزارتخانه به برگزاری امتحانات پایان ترم به صورت مجازی موافقت خواهیم کرد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار