کد مطلب: 48674

کاخ سفید:

بایدن کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ خواهد شد

سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد که جو بایدن رئیس جمهوری فعلی آمریکا قصد دارد برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ آمریکا نیز کاندیدا شود

واشنگتن پست گزارش داد که بایدن و مشاورانش در روزهای اخیر مشغول اطمینان دادن به متحدان رئیس جمهوری در خصوص تصمیم بایدن برای شرکت در دور دوم ریاست جمهوری بوده‌اند.

این گزارش در پی مقاله هفته گذشته پولیتیکو درباره سایر گزینه های ریاست جمهوری در میان دموکرات‌ها در صورت خودداری جو بایدن از نامزدی مجدد در انتخابات منتشر شد.

در حالی که برنامه‌های بایدن برای سال ۲۰۲۴ ممکن است طی دو سال آینده تغییر کند، منابع نزدیک به رئیس‌جمهوری از زمان آغاز به کار وی در ژانویه تاکید کرده‌اند که بایدن برای دور دوم رقابت خواهد کرد.

به گزارش تارنمای هیل، گمانه زنی ها در مورد اینکه آیا بایدن دوباره به دنبال ریاست جمهوری خواهد بود یا نه، به دلیل سن او و کاهش محبوبیتش در هفته های اخیر تقویت شده است.

اگر بایدن دوباره انتخاب شود، در آغاز دور دوم ریاست جمهوری خود ۸۲ ساله خواهد بود. او پیش از این هنگام سوگند در ماه ژانویه مسن ترین رئیس جمهوری آمریکا شده بود. در نظرسنجی‌های اخیر میزان رضایت از بایدن به دلیل وضعیت اقتصادی به‌ویژه افزایش قیمت‌ها به‌طور پیوسته کاهش یافته است.

بر اساس نظرسنجی تارنمای پولتیکو و مرکز مورنینگ کانسالت نیمی از رای دهندگان نگران وضعیت جسمانی جو بایدن هستند. بر اساس این نظرسنجی ۴۵ درصد از آمریکایی ها معتقدند بایدن از لحاظ جسمانی و روحی برای حضور در سمت ریاست جمهوری آمریکا فرد مناسبی نیست.

اخیراً یک رسانه آمریکایی اعلام کرد که براساس نظرسنجی های جدیدی که صورت گرفته در انتخابات دور بعدی آمریکا، دونالد ترامپ نسبت به بایدن شانس بیشتری برای حضور در کاخ سفید دارد. براساس این نظرسنجی، ۴۴ درصد پاسخگویان گفتند در صورتی که دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ نامزد شود به او رای خواهند داد، در حالی که ۳۹ درصد گفتند که در این انتخابات به جو بایدن رای می‌دهند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار

پربازدید ترین