کد مطلب: 48602

سیل ویرانگر هند ده‌ها کشته برجای گذاشت

باران شدید در هند بیش از ۱۵ کشته و ۱۰۰ مفقود بر جای گذاشت. به گفته کارشناسان این بارش‌ها تا روزهای آینده نیز ادامه خواهد داشت.

به نقل از ایندیا تودی،‌ بارش باران‌های شدید، بیش از ۱۵ کشته و ۱۰۰ مفقود در منطقه آندرا پرادش برجای گذاشت؛ برخی از مناطق بیش از ۱۲ ساعت در تاریکی فرو رفتند. پرسنل نیروی هوایی هند و نیروهای امداد در بلایای طبیعی برای نجات افرادی که در سیل گرفتار شده بودند وارد عمل شدند. وضعیت این منطقه «کاملا وخیم» گزارش شده است. آمار کشته شدگان به دلیل گیر افتادن سه اتوبوس شرکت حمل و نقل جاده‌ای، حداقل ۱۲ نفر افزایش یافت.

بر اساس گزارش‌ها حداقل ۳ نفر، از جمله راننده یک اتوبوس و ۲ مسافر در آب‌های روان گم شده‌اند. ده نفر نیز که در رودخانه چیتراواتی گرفتار شده بودند توسط یک هلیکوپتر امدادی نجات داده شدند. همچنین دو کودک پس از سقوط از یک ساختمان سه طبقه در شهر کادیری جان خود را از دست دادند.

بخش‌هایی از این منطقه از روز جمعه و به دلیل سیل بدون برق مانده است. به گزارش تایمز آو ایندیا، شرکت توزیع برق جنوبی تیم‌هایی را برای تعمیر و رفع این مشکل اعزام کرده است.

بارش شدید باران که بر اساس گزارش‌های هواشناسی به ۲۰ سانتی متر رسیده، سه منطقه رایالاسیما و یک منطقه ساحلی جنوبی در آندرا پرادش را ویران کرده است. بارش باران زندگی عادی را تحت تأثیر قرار داده و مقامات همه مؤسسات آموزشی را در مناطق آسیب دیده تعطیل اعلام کرده‌اند. شدت بارش‌ها آنقدر زیاد بوده که سیل به معابدی که بر فراز تپه‌ها بنا شده‌اند نیز رسیده است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار