کد مطلب: 48547

با حذف فاصله گذاری اجتماعی؛

بلیت اتوبوس ارزان می شود؟

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: قیمت بلیت اتوبوس بعد از برداشته شدن فاصله گذاری اجتماعی کاهش نمی‌یابد.

به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، داریوش امانی با بیان اینکه قیمت بلیت اتوبوس بعد از برداشته شدن فاصله گذاری اجتماعی کاهش می‌یابد؟ افزود: در ایام کرونا شرکت‌های حمل و نقلی ۳ هزار میلیارد تومان ضرر دیدند و در حال حاضر هم دخل وخرج شرکت‌ها با هم همخوانی ندارد و بنابراین قیمت بلیت اتوبوس کاهش نمی‌یابد.

او درباره افزایش تعداد تصادفات اتوبوس‌ها گفت: سهم اتوبوس در میزان تصادفات ۳ درصد است و در سال ۲۴۰ میلیون نفر جا به جا می شوند بنابراین با این میزان جا به جایی سهم تصادفات ناچیز است.

امانی با بیان اینکه در حال حاضر ۳۷۲ هزار کامیون فعال در جاده‌ها داریم که ۱۶۹ هزار دستگاه آن فرسوده است، افزود: نوسازی را از چند مسیر طی می‌کنیم که شامل واردات خودروهای اروپایی زیر سه سال ساخت و همچنین خرید از تولید کنندگان داخلی است.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در مورد واردات کامیون‌های دست دوم اروپایی گفت: تاکنون ۶ هزار و ۵۰۰ دستگاه خودروی سنگین کمتر از سه سال کارکرد ثبت سفارش شده و یک هزار و ۶۰۰ دستگاه آن تاکنون ترخیص شده است و مابقی در گمرکات در حال ترخیص هستند. همچنین از این تعداد هم ۶۰۰ دستگاه شماره گذاری شده است.

امانی تصریح کرد: اگر مشکلاتی پیش نیاید ظرف چهار ماه آینده مابقی کامیون‌های مانده در گمرک ترخیص خواهند شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: کامیون‌های وارداتی با برند روز دنیا منطبق هستند و تولید کنندگان خارجی نمایندگی‌هایی در داخل کشور دارند که مشخص شده است.

او ادامه داد: بعد از ورود دادستانی به پرونده دپوی کامیون‌ها در گمرکات فرآیند ترخیص کامیون‌ها سرعت پیدا کرده است. سایر دستگاه‌های ذی ربط در این پرونده، مشکلاتی داشتند که برطرف شده و فرآیند ترخیص به خوبی در حال انجام است.

امانی درباره حمایت از خریداران کامیون از تولید کنندگان داخلی تأکید کرد: از محل تولید داخل ۱۰ هزار دستگاه نوسازی می‌شود که بخش زیادی از آن‌ها تا پایان سال و مابقی تا نیمه دوم سال آینده به فروش خواهند رسید.

به گفته این مقام مسئول به دارندگان خودروهای فرسوده برای خرید این کامیون‌ها، تسهیلات تا ۸۰ درصد قیمت کامیون داده شده که نرخ سود آن ۶ تا ۸ درصد و برای سایر افراد ۹ درصد است.

او اظهار کرد: ۱۰ درصد هزینه کامیون نو نیز به صورت اسقاط کامیون فرسوده بوده که جزو آورده متقاضی محسوب می‌شود که مابه‌التفاوت باقیمانده را متقاضی دریافت این کامیون‌ها پرداخت خواهند کرد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار